מעבר למקסיקו: כמה בטוח לחיות במקסיקו?

האם זה יכול להיות בטוח לחיות במקסיקו
כשסיפורי התקשורת מתרחשים על מלחמות סמים, ירי וחטיפה, האם זה יכול להיות בטוח לחיות במקסיקו?

כשאנשים מדברים על מעבר למדינה כמו מקסיקו, אחת השאלות הראשונות הבלתי נמנעות תהיה האם בטוח לחיות בה. כשסיפורי התקשורת מתרחשים על מלחמות סמים, ירי וחטיפה, האם זה יכול להיות בטוח לחיות במקסיקו?

במקום להאמין לכל מה ששמעתי וקראתי, החלטתי לשאול את אחותי כמה היא מרגישה בטוחה במקסיקו מכיוון שהיא גרה שם למעלה משנה.

כעת, אחרי שעברתם את תקופת "ירח הדבש" של רומן האהבה שלכם עם מקסיקו, ברצוני לשאול אתכם על כמה מההיבטים הפחות מלוחים שיש לשמועה על המדינה. עד כמה הרגשתם חיים במקסיקו בשנה האחרונה?

תושב מקומי

מאוד. אני מניח שזה עוזר שאנחנו כאן ביוקטן, הרחק מעיירות הגבול בהן דיווחו שרוב הצרות. פגשנו תושב מקומי במרידה, שאמר לנו שחצי האי יוקטן הוא כמעט המקום הכי בטוח להיות בו במקסיקו.

למה זה, אתה חושב?

לדבריה, חצי האי מרתיע פשע מכיוון שהוא מקשה על פושעים להימלט, כשהוא מוקף משלושה צדדים במים. אני עצמי חושב שזה קשור גם לאופי של בני המאיה, עם שליו, ישר וחרוץ שמרכיב חלק ניכר מהאוכלוסייה ביוקטן. מעולם לא הרגשתי לא בטוח אפילו ללכת ברחובות לבדי בלילה כאן בפלאיה דל כרמן.

מה עם פשעים פחותים? האם חווית מישהו שמנסה לרמות אותך או שאי פעם נגנב לך משהו?

מקסיקנים יוזמים עובדים קשה

איפה שאנחנו בפלאיה דל כרמן מאוכלס מאוד בתיירים, במיוחד בעונות הגבוהות, וכן, יש תחושה שאתה הולך במורד קווינטה אבנידה העמוס שכולם רוצים לעשות לך כסף. ובעוד 90% מהמקרים, זה רק עניין של מקסיקנים יוזמים שעובדים קשה להתפרנס, כן, חווינו מקרה או שניים כשמישהו ניסה לרמות אותנו. ברטרנד עבר פעם אחת תקרית קלה בתחנת הדלק. עכשיו הודיעו לנו על התחבולה הנפוצה שבה דלק הדלק לא מאפס את המשאבה לאפס, ובסופו של דבר אתה משלם עבור הדלק שלך ועוד כל מה שהאדם האחרון הכניס למכוניתו.

הפעם, הטקטיקה החדשה, ככל הנראה, היא להקל עליכם בכך שתראו לכם שהמשאבה הותאמה לאפס. ואז, בתקווה שכעת יש פחות סיכוי להיות ערניים, הם מנסים שליטה ביד כשמגיע הזמן לשלם עבור הדלק. המשאבה הראתה שהוא חייב 445 פזו (בסביבות 30 יורו). ברטרנד מסר לצעיר (באופן מוזר, הוא לא היה זה ששאב את הגז) שני שטרות של 200 פזו ושטר של 50 פזו. במקום לעשות שינוי, הושיט הנער את החשבונות וחזר על הסכום שברטרנד היה אמור לשלם. בזריזות, הוא החליף את אחד משטרות ה -200 פזו בשטר של 20 פזו, כך שכשברטרנד התבונן במה שהילד מחזיק מעמד, נראה שברטרנד נתן לו בטעות 200 ו -20 במקום שניים שטרות של 200 פזו.

ילד עשוי בכבש

למרבה המזל, ברטרנד היה חכם מהתחבולה, נתן לילד את אחד ממבטיו העזים יותר, והילד עשה שינוי בכבישה. מיותר לציין שהוא לא קיבל טיפ. בפעם הבאה שברטרנד התמלא, גם מלווה אחר הקפיד להראות לו שהוא מתנגד למשאבה. כשברטרנד שילם לו, הוא דאג למנות את חשבון הכסף בחשבון למלווה, כדי לוודא שאין פער.

אבל באמת, זו הייתה הפעם היחידה עד כה שהכוונו אלינו ישירות לכל דבר לא ישר.

אז זה לא גורם לך להרגיש לא בטוח, או שאתה צריך להיות ערני כל הזמן?

לא. החלטנו שאנחנו מעדיפים לא לחיות ככה, ואם נאבד משהו, בגלל חוסר הזהירות של עצמנו ו / או באמצעות חוסר יושר של מישהו אחר, רוב הסיכויים שמה שאיבדנו כנראה עבר למישהו שברור שהיה צריך את זה יותר.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail