כמה לתת טיפ למובילים שלך?

טיפים צריכים תמיד להתבסס על קבלת שירות טוב מהשירותים שלך - לא שירות גרוע או בינוני
טיפים צריכים תמיד להתבסס על קבלת שירות טוב מהשירותים שלך - לא שירות גרוע או בינוני.

אם שכרתם מובילים לקראת המעבר הקרוב שלכם, אתם עשויים לתהות אם נוהג צפוי להציע לעובדים אלו טיפ כספי - ואם כן, כמה עליכם לשלם להם? אחרי הכל, מקצוע זה כרוך בעבודה פיזית תובענית מאוד בשילוב עם רגישות לטיפול ברכושך היקר ביותר. זה הגיוני שתרצה לתגמל מובילים טובים עבור שירותיהם.

רק צריך לזכור שלמרות שזה נחמד להטות מובילים למופת, אין חובה לספק דמי כסף במזומן לבינוני. לרוב רוב המובילים לא מצפים לטיפ, אך הם מעריכים מאוד כאשר הם מקבלים אישור במזומן. חשוב על הטיפ כדרך להעביר את ההכרה והתודה שלך על מאמץ טוב. מוביל שיקבל ממך הכרה בעבודתו המוקפדת, עשוי להתייחס ללקוח הבא בהתחשבות ובזהירות.

האם כדאי להעביר טיפים למובילים?

טיפים צריכים להיות מבוססים תמיד על קבלת שירות טוב מהשירותים שלך - לא גרוע או בינוני. רק זכרו שאנשים שעושים את ההובלה בפועל - ההרמה הפיזית - הם אלה שצריכים לקבל את הטיפ, ולא חברת ההובלות. אז אם החברה עצמה הייתה קשה לעבוד ואתם לא הייתם מרוצים מהשירות שקיבלתם, אך המובילים בפועל היו טובים, דאגו להעביר להם טיפ ישירות. במילים אחרות, תמיד יש להבדיל את הנהלת חברות ההובלה מעובדי השטח בפועל המטפלים בחפצים שלכם.

אם אתה מרגיש שלא קיבלת שירות טוב (כגון שהמובילים לא היו דייקניים, היו גסים או היו מחוספסים ברכושך), בשום פנים ואופן אתה לא צריך להרגיש מוכרח לתת טיפ. ענף זה אינו דומה לענף שירותי המסעדות, שבו בדרך כלל צפוי טיפים במזומן. טיפים צריכים להיות שמורים רק למובילים שעושים את עבודתם היטב. אם מוביל יוצא מגדרו כדי להתארח בך, אז עצה בהתאם.

כמה לתת טיפ למובילים

גודל הטיפ שאתה מציע תלוי כמה זמן לוקח המובילים וכמה קשה היה המהלך: האם היו מעורבים מדרגות? האם הייתה חצר תלולה או שביל תמרון? או שמא המובלים התמודדו עם חתיכות מביכות שגוזלות זמן? עבור מהלכים מקומיים, זה סטנדרטי להציע 10 עד 15 אחוז מהעלות הכוללת, המחולקת אז בין העובדים המעורבים. לדוגמא, נתונים סטטיסטיים של התעשייה מראים כי מעבר מקומי של בית בן שני חדרים או שלושה עולה בממוצע כ- 930 €, כלומר 93 € ל -130 € או 150 € הם סכום מתאים לחלוקה בין העובדים - אך שוב, רק אם אתה די מרוצה או מתרשם מהשירות.

לפעמים זה נחשב כי טיפ של 3 € או 3,70 € לשעת עבודה עבור כל עובד נהוג למאמץ טוב מאוד - מה שאומר ששכר עבודה של יום שלם עבור מוביל טוב צריך להיות מתוגמל בטיפ של אולי 30 €. הובלה קרקעית הממוצעת שמטפלת ברכושכם בדרך כלל מרוויחה כ- 10 € לשעה מהחברה שלו, כך שהטיפ שלכם על 30 € יוערך מאוד. עבור מעבר מקומי קצר של חצי יום, טיפ לאדם של 15 אירו נחשב די הולם.

עם מהלכים למרחקים ארוכים, זה לא מעשי להצהיר על בסיס אחוז מהעלות הכוללת של המעבר, ולכן נהוג להציע טיפ שטוח של 3 € עד 3,70 € לשעה לצוות שעומס המשאית ולצוות השני שפורק את המשאית ביעד.

אחוזי הצנחה נוטים לעקוב אחר דפוסים אזוריים; למשל, יכול להיות נהוג יותר להציע טיפים גדולים יותר באזורים עירוניים, בעוד שאזורים פרבריים או כפריים עשויים להיות בעלי ציפיות שונות. אתה יכול לבדוק עם שכנים מקומיים או חברים שעברו לאחרונה ללמוד אילו שיטות עבודה סטנדרטיות היו באזור שלך.

טיפ על הטה

אם אתה מתמודד עם יותר ממוביל אחד, אל תתן את הסכום האחיד לנהג או מנהל העבודה. במקום זאת, תן לכל עובד את הטיפ שלו בנפרד. לא רק שזה מראה על הערכתך למלאכתם שנעשתה היטב, אלא יכולים להיות גם נהגים או מנהלי עבודה בלתי מוסריים שידוע שהם שומרים לעצמם את הסכום המלא. ואתה יכול, אם תבחר, לתגמל את העובדים שהיו זהירים יותר ומספק יותר טיפ עם טיפ גדול יותר, אם כי עדיף לעשות זאת באופן פרטי, כדי להימנע מרגשות רע בין העובדים.

כמה לתת טיפ למובילים
כמה לתת טיפ למובילים.

אם קיבלתם שירות מדהים עם המובילים שחרגו מעל המצופה, טיפים יכולים להגיע עד 20 אחוזים, או להגדיל את קצה העמלה בתוספת של 3,70 € או 7,50 €, אבל המובילים צריכים להיות ממש טוב, ממש מועיל ולעשות משהו מחוץ לתפקידים הרגילים שלהם - כמו לעזור לארוז ולזוז ברגע האחרון, לקחת זמן לעטוף פריטים שבירים בזהירות, או להישאר עוד קצת זמן כדי לעזור לך לפרוק בזהירות ולהגדיר את האוכל של סבתא שלך שולחן בלי לשרוט אותו או להכות את הרצפה. זה הסימן של מוביל ממש טוב ואדיב.

סיכום טיפים
שיטת אחוזים שיטת תשלום בתשלום אחיד שיטה לפי שעה
שירות גרוע או בינוני אין טיפ אין טיפ אין טיפ
שירות טוב 10 עד 15 אחוז מהעלות הכוללת, מחולקים בין כל העובדים 15 € עד 4 שעות;
30 אירו למשך 8 שעות;
37 € עד 45 € למשך 12 שעות
3 € לשעה
שירות מצוין 20%, מחולק בין כל העובדים תוספת של 3,70 אירו או 7,50 אירו לעובד 3,70 € לשעה

מתי לא לתת טיפ

כדי להיות ראוי לתמורה המזומנת שלך, מוביל צריך להגיע בזמן, להתייחס לשייכות שלך בכבוד ולהיות מאורגן. עליהם גם לעקוב אחר בקשותיך ברצון ולענות על כל שאלה שיש לך בנוגע למהלך. אם משהו מתגלה חסר ביעד, המוביל צריך לספק לך דרך לבצע מעקב אחר אחזור הפריט שאבד. הם צריכים גם לקחת בעלות על כל מה שהם שוברים ואמורים לעזור לך בתהליך הכיסוי הביטוחי. אסור לשבור או לפגוע בשום דבר כשהוא מגיע לבית החדש שלך, אבל תאונות אכן קורות וככה המנהלים מתמודדים עם זה יקבעו אם תטו או לא.

אם יש לך ניסיון רע עם צוות הובלה, אתה לא צריך להרגיש שום התחייבות להציע כל סוג של דמי מזומן.

כיבוד ואוכל

בין אם בסופו של דבר אתה מטה או לא, זה תמיד מנומס לספק בקבוקי מים קרים, סודה, קפה או משקאות ספורט למובילים שלך. זכור, המובילים האלה עושים עבודה פיזית פורצת דרך וזה סימן יפה להערכה שלך להציע משקאות קרים.

אם המהלך מתרחש בארוחת צהריים ו / או ערב, אל תהסס לקנות אחת משתי הארוחות - או אפילו שתיהן. יש אנשים שירכשו ארוחה במקום המפנה, בעוד שאחרים יספקו את הארוחה וגם את הטיפ. אחת הגישות מקובלת.

אם תחליטו לספק ארוחה, הבחירה בתפריט תלויה בכם. פיצה היא לעיתים קרובות הדבר הראשון שעולה בדעתך מכיוון שהיא קלה להזמנה. אבל זכרו שסביר להניח שהמובילים האלה אוכלים הרבה פיצה לארוחת הצהריים. סביר להניח שהם יעריכו שנשאלו מה הם רוצים מכמה אפשרויות שאתה מוכן לשלם עבורן. אם אינך זז בשעות הצהריים או הערב, תמיד תוכל לקבל חטיפים בהישג יד, כמו צ'יפס, תפוחים, בייגלה או עוגיות.

עדיף לא להציע בירה או כל משקה אלכוהולי למובילים בסוף היום. לרוב החברות הלגיטימיות יש מדיניות נגד שתייה בעבודה, והגשת בירה יכולה לפתוח אותך לבעיות אחריות. שמרו לעצמכם את הקרים, אחרי שהמובילים עזבו.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail