סימני תרבות הלם

זהו הלם תרבותי
זהו הלם תרבותי, וכמו כל צורה של הלם, יש תגובה מוגדרת וכמעט ודאית.

הלם תרבות הוא חוויה אמיתית מאוד עבור אנשים רבים שעוברים למדינה אחרת. כל מי שחי או למד או אפילו טייל רבות במדינה אחרת טעמו וחי זעזוע תרבותי כלשהו. באותה תקופה זה אולי מרגיש יותר כמו געגוע ביתי, אבל מה שרוב האנשים שלא עברו תכנית הסתגלות כלשהי לא מכירים הם השלבים שעוברים כשמתאימים לשפה, מדינה ותרבות חדשים.

הלם תרבות

הבנת זעזוע תרבותי וכיצד הוא קורה תעזור לך לזהות אותו ביתר קלות ותקל מעט על המהלך הבינלאומי שלך.

המילון המקוון של אוקספורד מגדיר את הלם התרבות כחוסר התמצאות שחווים כאשר הם נתונים לפתע לתרבות או אורח חיים לא מוכר. זהו סיכום טוב; בואו נפרק את זה עוד קצת. כשאתה לעבור למדינה חדשה, הכל מוכר; מזג אוויר, נוף, שפה, אוכל, לבוש, תפקידים חברתיים, ערכים, מנהגים ותקשורת, בעצם, כל מה שרגילים אליו כבר לא במקום.

תגלה שהיום מתפתח אחרת, שהעסקים מתנהלים בצורה שקשה להבין אותה, והחנויות נפתחות ונסגרות בשעות שלעולם לא יכולת לחזות. הדפוסים שלך אינם קלועים, הריחות, הצלילים והטעמים הם יוצאי דופן, ואתה לא יכול לתקשר עם המקומיים - אפילו לא לקנות כיכר לחם. זהו הלם תרבותי, וכמו כל צורה של הלם, יש תגובה מוגדרת וכמעט ודאית.

תסמינים של הלם תרבותי

 • תחושות של עצב ובדידות
 • דאגה יתרה לבריאותך
 • כאבי ראש, כאבים ואלרגיות
 • נדודי שינה או שינה מרובה
 • תחושות של כעס, דיכאון ופגיעות
 • אידיאליזציה של התרבות שלך
 • מנסים יותר מדי להסתגל על ידי אובססיביות לתרבות החדשה
 • הבעיות הקטנות ביותר נראות מכריעות
 • מרגיש ביישן או חסר ביטחון
 • להיות אובססיבי לניקיון
 • תחושת מוחץ מוחצת
 • מרגיש אבוד או מבולבל
 • מטיל ספק בהחלטתך לעבור למקום זה

שלב ירח הדבש

כמו כל חוויה חדשה, יש תחושה של אופוריה כשאתה מגיע לראשונה למדינה חדשה ואתה מתפעל מההבדלים שאתה רואה וחווה. אתה מרגיש נרגש, מגורה ומועשר. במהלך שלב זה, אתה עדיין מרגיש קרוב לכל מה שמוכר בבית.

שלב המצוקה

כל מה שאתה חווה כבר לא מרגיש חדש; למעשה, זה מתחיל להרגיש כמו קיר עבה שמונע ממך לחוות דברים. אתה מרגיש מבולבל, לבד, ומבין שמערכות התמיכה המוכרות אינן נגישות בקלות.

שלב שילוב מחדש

בשלב זה אתה מתחיל לסרב לקבל את ההבדלים שאתה נתקל בהם. אתה כועס, מתוסכל ואפילו מרגיש עוין כלפי הסובבים אותך. אתה מתחיל לאידיאליזציה של החיים "בבית" ומשווה את התרבות הנוכחית שלך למוכר. אתה לא אוהב את התרבות, השפה והאוכל. אתה דוחה את זה כנחות.

אתה עלול אפילו לפתח כמה דעות קדומות כלפי התרבות החדשה. אל דאגה, זה נורמלי; אתה מסתגל.

שלב אוטונומיה

זה השלב הראשון של הקבלה. זה שלב ההופעה שבו אתה מתחיל להתעלות מעל העננים ולבסוף מתחיל להרגיש שוב כמוך. אתה מתחיל לקבל את ההבדלים ולהרגיש שאתה יכול להתחיל לחיות איתם. אתה מרגיש בטוח יותר ומסוגל טוב יותר להתמודד עם כל הבעיות שעלולות להתעורר. אתה כבר לא מרגיש מבודד ובמקום זאת אתה מסוגל להסתכל על העולם שסביבך ולהעריך איפה שאתה נמצא.

שלב העצמאות

אתה שוב עצמך! אתה מאמץ את התרבות החדשה ורואה הכל באור חדש, אך מציאותי. אתה מרגיש בנוח, בטוח ובעל יכולת לקבל החלטות על פי העדפותיך. אתה כבר לא מרגיש לבד ומבודד. אתה מעריך את ההבדלים ואת הדמיון של התרבות החדשה שלך. אתה מתחיל להרגיש בבית.

איך לעזור לעצמך

ישנם מספר דברים שתוכלו לעשות בכדי לעזור לעצמכם בשלבי הלם התרבות. ראשית, נלחם בדחף לסגת ובמקום זה הצטרף למועדון, נסה צוות ספורט, התנדב, השתתף בכנסייה מקומית או השתתף בשיעור שפה. פגישה עם אנשים חדשים ואילוץ עצמך להיות חלק מהקהילה תעזור לך לעבור שלב האינטגרציה מחדש.

כמו כן, חשוב כשאתה מתיישב למדינת מולדתך החדשה כדי להבטיח שמרחב הבית שלך מרגיש טוב ונוח. התיישבות בבית חדש זהה במדינה זרה כמו במדינה שלך. קח את הזמן שאתה צריך כדי להרגיש טוב במרחב שלך.

צא החוצה. לכו סביב השכונה החדשה שלך. נראה. חיוך. בקר באותה בית קפה או חנות ספרים או שוק. בקרוב תזהו אותך. אין דבר שאומר שאתה בבית, כמו שכן שאומר "בוקר טוב" בשום שפה.

צאו לסיורים. היה תייר בעיר החדשה שלך. הירשם לטיולים מקומיים. הכירו את העיר שלכם, את ההיסטוריה והתרבות שלה. זה יעזור לך להקל על שלב האוטונומיה, ובסופו של דבר, על שלב העצמאות.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail