איך להעביר ספה דרך דלת צרה?

אם אתה עדיין זקוק למרחב נוסף בכדי להעביר את הספה דרך הפתח
אם אתה עדיין זקוק למרחב נוסף בכדי להעביר את הספה דרך הפתח, תוכל להסיר את דלתות וצירי הדלת.

הקושי להעביר ספה או ספה בפתח צר הוא בעיה שכיחה שאנשים רבים מתמודדים איתם בעת מעבר לבית חדש או לאחר רכישת רהיטים חדשים. נראה כי ספות תמיד גדולות מדי לפתיחה, נושא שהוחמר ברגליים, בזרועות ובמושב הבולטות. אבל עם מעט ידע ותכנון, אתה פשוט יכול לסחוט את הספה שלך דרך פתח דלת שלא נראה כאילו יאפשר ליצירה לעבור.

כלים וציוד שתזדקקו לו

 • סרט מדידה
 • פנקס רשימות ועט
 • מקדחות אלחוטיות וסיביות נהג
 • ציפורניים או פריט חד אחר
 • פטיש
 • משקפי בטיחות
 • סכין שירות
 • בר טורף
 • צבת
 • כפפות עבודה
 • מגבת גדולה
 • רצועות הרמה

הוראות

לפרויקט זה דרושים שני אנשים חזקים שכן אפילו ספה קטנה עשויה לשקול עד 45 ק"ג. ספות שינה וספות קונבנציונליות רבות יכולות לשקול 159 ק"ג ומעלה. אם ניתן להסיר את הרגליים בקלות, עשו זאת תחילה. אם לא, השאר אותם צמודים לעת עתה. הסר כריות, זרק כריות וכל הפריטים הזרים מהספה.

מדוד את מידות הספה

בעזרת סרט המדידה מודדים את המידות החיצוניות של הספה ורושמים את כל המידות. מכיוון שאתה מעוניין בגודל המקסימלי המקסימלי של הספה, השתמש בקצוות המובילים כנקודות הייחוס שלך. לגובה, הרחב את סרט המדידה מהרצפה לנקודה הגבוהה ביותר בגב הספה. לרוחב, מדוד מזרוע ספה אחת לזרוע הנגדית. הקפד לזהות את הנקודות הרחוקות ביותר האפשריות ולמדוד ביניהן. לעומק, מדדו מקדימה לאחור.

מדוד את גודל כל הפתחים

בין אם אתה צריך להעביר את הספה שלך דרך חלל צר, כמו דלת, או דרך מסדרון, חדר מדרגות או דלתות מעלית, ראשית עליך לדעת את ממדי המעברים. השתמש במדידת הקלטת שלך למדידת גובה ורוחב הפתחים. רשום את הממדים בפנקס רשימות.

תאם ספה וגדלי פתיחה

חשוב לתכנן על הנייר לפני הרמת הספה. זה עוזר לך להימנע מפציעות ונזקים בבית. אם הספה רוחבה פחות מ -203 ס"מ, היא מועמדת טובה לנוע אנכית מכיוון שפתחי הדלתות הפנימיים והחיצוניים הם בדרך כלל בגובה 203 ס"מ, כולל עצירות לדלתות. אם הספה גובהה 74 ס"מ או עמוקה, לרוב ניתן להזיז אותה אופקית דרך דלת, מכיוון שפתחי דלתות פנים לרוב הם 74 ס"מ ורוחב פתחי דלתות חיצוניים 89 ס"מ, כולל עצירות לדלתות.

הסר את הדלתות

בדרך כלל עדיף להסיר דלתות פנים לפני העברת הספה. דלתות פנים קלות וקלות להסרה מבלי לפתוח את הצירים מהדלת ולא ממשקוף הדלת. כדי להסיר דלת, הקש את סיכות הציר בעזרת מסמר או פריט חד אחר, והקש כלפי מעלה מלמטה. משוך כל סיכה עד הסוף, ואז הזז את הדלת הצידה כדי להוריד אותה מהצירים שלה. אם אינך רוצה להסיר את הדלת או להרגיש שהיא מיותרת, תצטרך לקחת את המדידה הראשונית שלך ממפתן דלת אחד לקצה הקרוב ביותר של הדלת כאשר תיפתח ככל האפשר. שמירה על הדלת מקטינה את רוחב פתיחת הדלת בכ -3 סנטימטרים.

הסר עצירות וצירים לדלת (אופציונלי)

שמירה על הדלת מקטינה את רוחב פתיחת הדלת בכ -3 סנטימטרים
שמירה על הדלת מקטינה את רוחב פתיחת הדלת בכ -3 סנטימטרים.

אם אתה עדיין זקוק למרחב נוסף בכדי להעביר את הספה דרך הפתח, תוכל להסיר את דלתות וצירי הדלת.

דלתות הן רצועות הגימור בחלק הפנימי של משקוף הדלת המחזיק את הדלת היטב כשהיא סגורה. הסרת דלתות הדלתות עשויה להשיג לך 1,30 ס"מ אם מסירים דלת אחת ו -250 ס"מ אם שני הדלתות מוסרות. אנכית, הסרת סף הדלת העליונה תעזור לכם לצבור עוד 1,30 ס"מ גובה.

הסרת צירי הדלת תעזור לכם להשיג סנטימטר אחד לרוחב הדלת. כמו כן, הסרת הצירים מסייעת במניעת נזק לספות צמודות. השתמש במקדחה האלחוטית ובסיביות הנהג כדי להסיר את הברגים ולהניח את הצירים בצד.

הזז את הספה בצורה אופקית או אנכית

כל מוביל צריך ללבוש כפפות ולהרים את הספה ליד המסגרת, במידת האפשר. עבור ספות כבדות, יתכן שיהיה צורך בשני המובילים לענוד רצועות הרמה. אם קבעתם שניתן להזיז את הספה אנכית, עמדו על הספה בקצה, ומתחתיה מגבת להגנה על בד הספה. החלק את הספה לכיוון הדלת, ואז העבר אותה דרך הפתח ישר או בתנועת הוקעה כאשר הגב או המושב נכנסים תחילה לדלת. אם ניתן להזיז את הספה בצורה אופקית ורמה, פשוט נשא את הספה היישר החוצה במפלס.

הזז את הספה באלכסון (אופציונלי)

אם שיטות אחרות נכשלות, ניתן לפעמים להזיז ספה בצורה אלכסונית. ראשית, שני המובילים מרימים את הספה בכל קצה. ואז הספה מוטה קדימה 45 מעלות כך שהמוביל הראשון יוכל לחבר את זרוע הספה המובילה סביב הדלת. שאר הספה עוקבת אחר סוג של תנועת פקקים. שיטה זו דורשת כוח קיצוני ועשויה להיות בלתי אפשרית עבור אנשים רבים כדי להשיג היות ונדרש תמרון רב קדימה ואחורה.

טיפים למעבר הספה

 • בקמצוץ, אם בביתכם יש שטיחים מקיר לקיר ואתם זקוקים לגובה אנכי נוסף, תוכלו להפשיט שטיחים מסביב לאזור הדלת. תחילה יהיה צורך להסיר לוחות בסיס. יתכן שיהיה צורך להפריד תפרי שטיח.
 • לעיתים קרובות תוכלו לשכור מוביל או טכנאי רהיטים לפירוק הספה באופן חלקי או מלא, להזיזה ואז להרכיב אותה מחדש בתוך החדר הרצוי.
 • הקפידו למדוד את כל המסדרונות והמעברים האחרים המובילים ליעד הסופי. במקרים רבים, הדלת היא רק המכשול הראשון. דלתות בדרך כלל מובילות למסדרונות, ומשאירות לכם חלל צר ברגע שעוברים את הדלת. דמיין כיצד הספה תעבור דרך הדלת כמו גם מקום מיד מעבר לכך.
 • אם אתה מוצא שהספה כבדה מדי, שכר אנשי מקצוע שיעשו זאת עבורך.
 • זה עוזר שיהיה אדם שלישי בהישג יד כדי לפנות דרך כשאתה ואדם אחר מעבירים את הספה.
מאמרים בנושאים דומים
 1. רשימת שינוי של כתובת אם אתה עובר לבית חדש
 2. סימני תרבות הלם
 3. איך מנקים בית חדש?
 4. כמה לתת טיפ למובילים שלך?
 5. דרכים למחזר את קופסאות הנע שלך
 6. מה תצטרכו כדי לשכור דירה ולקבל שכירות?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail