איך מנקים טוסטר?

באיזו תדירות לנקות טוסטר או טוסטר אובן
באיזו תדירות לנקות טוסטר או טוסטר אובן.

טוסט נמצא בכל מקום בארוחת הבוקר ומופיע לאורך כל היום ב- BLT, כבסיס למתאבנים וכארוחת ביניים בחצות. יש משהו בנגיסה הפריכה שמופיעה לאחר שמורחים מעט חום נוסף על לחם אפוי שאנחנו לא יכולים לעמוד בפניו. בין אם תכינו את הטוסט שלכם עם תנור טוסטר קשה, טוסט פרוסה מוקפץ או שילוב של השניים, מכשיר נקי יפיק טוסט טעים (ובטוח יותר).

באיזו תדירות לנקות טוסטר או טוסטר אובן

אם אתה משתמש בטוסטר הקופץ שלך מדי יום, ניקוי שבועי עדיף להסיר פירורים וכל שאריות מזון העלולות לגרום לטעם שרוף או לשריפה. מכיוון שתנורי טוסטר משמשים להרבה יותר מהכנת טוסטים, הם זקוקים לניקוי לעיתים קרובות יותר. אם אתה משתמש בתנור רק להכנת טוסטים, ניקוי שבועי מספיק. עם זאת, אם אתה מחמם מאכלים או מטגנים מאכלים אחרים, יש לנקות את התנור - במיוחד מגש המזון - לאחר כל שימוש.

מה אתה צריך

אספקה

 • מים חמים
 • נוזל שטיפה עם חומר שומנים
 • אבקת סודה לשתייה
 • חומץ לבן מזוקק
 • ספוג מלמין

כלים

 • מברשת בצק
 • כיור או כלים
 • ספוג או מטלית
 • בד מיקרופייבר
 • פח אשפה

הוראות לניקוי טוסטר

 1. נתק את התנור וקרר את הטוסטר

  לפני שתנסה לנקות את הטוסטר, נתק אותו תמיד תחילה. הכנסת כל דבר פרט למזון לטוסטר בזמן שהוא מחובר לחשמל עלולה לגרום להתחשמלות או לשריפה. לאחר ניתוק הטוסטר, אפשר לו להתקרר לחלוטין לפני שמתחיל לנקות אותו.

 2. מנערים פירורים

  העבירו את הטוסטר לפח אשפה או החזיקו כיור עם פינוי אשפה. אם למכשיר יש מגש נשלף בתחתית או תחתית שנפתחת, פתח אותו והשתמש במברשת מאפה כדי להסיר פירורים מהטוסטר ולפח האשפה. הפוך את הטוסטר הפוך ונענע את הפירורים מחריצי הטוסט לפח האשפה.

 3. הכינו פתרון לניקוי

  בכיור או בכלי כלים מערבבים תמיסה של מים חמים ונוזל כלים. אם לטוסטר יש מגש פירורים נשלף, הטביעו את המגש במי הסבון ושטפו היטב בעזרת ספוג או מטלית. שטפו את המגש במים צלולים וייבשו בעזרת מטלית סופגת.

  עצה

  בחר נוזל לשטיפת כלים המכיל חומר שומנים לקבלת תוצאות הניקוי הטובות ביותר. מסיר השומנים יחתוך כל הצטברות במהירות רבה יותר ועם פחות שומן במרפק מאשר נוזל כלים רגיל.

 4. מברישים פירורים מהפנים

  עם הוצאת מגש הפירורים, השתמש במברשת המאפה כדי להגיע לפירורים שעדיין נצמדים לחלק הפנימי של הטוסטר. במידת האפשר, עבוד מהחלק העליון והחלק התחתון של המכשיר.

 5. נקה את החלק החיצוני של הטוסטר

  טבלו ספוג או מטלית במי הסבון כדי לנגב את החלק החיצוני של הטוסטר. סחט את רוב המים כך שהספוג יהיה לח. הקדיש תשומת לב יתרה לחיוגים או למנופים על הפקדים, כמו גם לידיות. ייתכן שתוכל להסיר את החוגות כדי שניתן יהיה לכבס אותן בתמיסת הסבון.

  כאשר החלק החיצוני נקי, נגב עם ספוג טבול במים צלולים כדי להסיר שאריות סבון. ייבש את המכשיר היטב במטלית מיקרופייבר רכה.

  עצה

  כדי להפוך את החלק החיצוני של טוסטר מנירוסטה לזרוח, השתמש במנקה נירוסטה מסחרי או הרטיב מטלית נקייה עם מעט חומץ לבן מזוקק ונגב את החלק החיצוני כדי להסיר כתמים ולהשאיר ברק ללא פסים.

 6. הרכיבו מחדש את הטוסטר

לסיום תהליך הניקוי, החלף את מגש הפירורים, אפס את החוגות להגדרה המועדפת עליך, וחבר את הטוסטר.

איך מנקים תנור טוסטר

מכיוון שלעיתים קרובות משתמשים בתנור טוסטר לחימום ובישול מאכלים, כמו גם לצליית לחם, הפנים זקוקים לניקוי נרחב יותר.

 1. נתק את התנור

  נתק את המכשיר תמיד וודא שהוא קר לגמרי לפני שתתחיל בתהליך הניקוי.

 2. הוצא ונקה רכיבים

  איך מנקים תנור טוסטר
  איך מנקים תנור טוסטר.

  ברוב התנורים יש מגש ובישול שניתן להסיר. לאחר הסרתם, ניתן לכבס אותם במים חמים וסבון או להניח אותם במדיח הכלים. אם יש אוכל תקוע, הרשו לרכיבים להשרות לילה-יום במים סבון לצורך ניקוי קל יותר.

 3. מנערים פירורים

  העבירו את תנור הטוסטר לפח אשפה או לכיור. פתח את החלק התחתון, במידת האפשר, וטלטל אותו היטב להסרת פירורים וחלקיקי מזון. השתמש במברשת מאפה כדי להבריש את כל הפירורים שנצמדים למשטחים שומניים.

 4. מערבבים תמיסת ניקוי

  מערבבים שתי כוסות מים חמים מאוד, כמה טיפות נוזל לשטיפת כלים, וחצי כוס חומץ לבן מזוקק.

  אזהרה

  זה עשוי להיות מפתה לתפוס מנקה תנור מסחרי כדי להתמודד עם החלק הפנימי של תנור טוסטר. זה רעיון רע כי רוב חללי הפנים עשויים אלומיניום ומנקה תנור עלול להשאיר אלומיניום פגום.

 5. נקו את הפנים

  טובלים ספוג בתמיסה כדי לנקות את החלק הפנימי של תנור הטוסטר. הקפידו לסחוט את הספוג כך שהוא יהיה לח אך לא נוטף. נגב את כל קירות הפנים, הרצפה והתקרה השוטפים את הספוג לעתים קרובות. אם יש אוכל שרוף שאינו זז, הכינו משחה של סודה לשתיה וכמה טיפות מים. טובלים מקרצף פלסטיק או ספוג מלמין לתוך הדבק ומשייפים קלות. לעולם אל תשתמש בצמר פלדה או במגרד שוחק יתר על המידה.

  אל תנסו לנקות את גופי החימום ונסו לא להרטיב אותם יתר על המידה במהלך הניקוי.

 6. גרמו לדלת הזכוכית לנצנץ

  ברוב תנורי הטוסטר יש חלון זכוכית בדלת. כדי לחתוך כל שומן ולהפוך אותו לנצנץ, השתמש בחומץ לבן מזוקק בעוצמה מלאה. יש לרסס או לנגב אותו על הכוס ולתת לו לשבת כמה דקות. נגבו עם מטלית רכה לקבלת ברק ללא פסים.

 7. נקו את החוץ

  ניתן להשתמש באותו פתרון ניקוי המשמש לפנים כדי לנגב את החלק החיצוני של תנור הטוסטר. השתמש בספוג רך שלא ישבש את הגימור. בצע לנגב אחרון עם מטלית רכה מפוזרת בחומץ בלבד כדי להבהיר נירוסטה.

  אל תשכח לנקות את הפקדים. אם ניתן להסיר את החוגים, ניתן לכבס אותם במים סבונים חמים, לשטוף ולייבש היטב לפני ההרכבה מחדש.

 8. הרכיבו מחדש את תנור הטוסטר

כשהכל נקי ויבש ביסודיות, הרכיבו מחדש את הרכיבים וחברו לתנור כך שיהיה מוכן לשימוש.

טיפים לשמירה על ניקיון הטוסטרים יותר

 • נקו טוסטרס ותנורי טוסטר באופן קבוע כדי למנוע שאריות יפריעו למנגנונים הפנימיים. פירורים יכולים למנוע את צץ הלחם!
 • אל תניח שקיות ניילון של לחם או בייגל ליד מכשירי החשמל. החום מטוסטר יכול להמיס את הפלסטיק במהירות.

עצה

אם שקית ניילון נמסה על גימור הטוסטר, השתמשו במגרד עץ או פלסטיק כדי להסיר כמה שיותר מהפלסטיק. כדי להסיר את שאריות הפלסטיק, נתק את המכשיר מהחשמל והניח לו להתקרר. פזרו סודה לשתיה על ספוג לח וקרצפו את האזור. נגבו בעזרת ספוג לח ונקי וחזרו על כך עד שלא יורד עוד פלסטיק.

כדי להסיר את השינוי הסופי, טבלו צמר גפן במסיר לק על בסיס אצטון. משפשפים את האזור עם צמר גפן ומשתמשים בכדור טרי בזמן העברת הפלסטיק. לבסוף, יש לנגב את האזור עם מטלית רכה לחה במים כדי לשטוף את האזור.

 • חתוך תוחם תנור רב פעמי כך שיתאים למגש הפירורים של תנור טוסטר. זה יקל על הניקיון כשנשפך.
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך מנקים אבן פיצה?
 2. איך מנקים ברזל וופל?
 3. המנקים הנכונים לריצוף עץ מלא
 4. 4 כפפות הגומי המובילות לשטיפת כלים ומטלות ביתיות
 5. כיצד להשתמש בחומץ לניקוי הבית?
 6. קיצורי דרך לעבודות בית משותפות
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail