כיצד להסיר כתמי קפה מבגדים?

עבור כתמי קפה ישנים
עבור כתמי קפה ישנים, יהיה עליכם להשרות את הבגדים במים לאחר שפשפתם את חומר הניקוי הנוזלי.

אם אי פעם התמודדת עם כתם קפה, אתה יודע כמה קשה יכול להסיר את הצבע החום הבהיר הזה. כדי להסיר באמת כתמי קפה ישנים, יהיה עליכם להשרות את הבגדים. עם זאת, עבור כתמים טריים, זרם של מים קרים עשוי לעשות את הטריק וייתכן שלא תזדקקו להמשך טיפול. אתה יכול גם להשתמש בכמה פריטים ביתיים נפוצים כדי לעזור בהסרת הכתם או לפחות לנהל את הכתם עד שתוכל לתת לו שטיפה נכונה.

כמו ברוב כתמי המזון, אל תייבש פריט מוכתם במייבש עד שהכתם נעלם לחלוטין. חום המייבש כמעט בוודאי יציב את הכתם ויקשה מאוד על הסרתו. מכיוון שלעתים קרובות מופיעים כתמים קלושים לאחר שהבגד מתייבש, עדיף לייבש את הבגד בפעם הראשונה לאחר הסרת הכתם, רק כדי להיות בטוחים. ייבוש אוויר לא יגדיר את הכתם - ויחזיר אותך לאחור - כמו שמייבש.

סוג כתם דבעון
סוג חומר הניקוי חומר ניקוי כביסה רגיל
טמפרטורת המים משתנה לפי בד
סוג מחזור משתנה לפי בד

מדדי הפרויקט

 • זמן עבודה: 10 עד 20 דקות
 • זמן כולל: 25 עד 55 דקות בתוספת זמן כביסה

לפני שאתה מתחיל

הסרת כתם קפה היא תהליך ניסוי וטעייה. מתחילים בפתרון הפשוט ביותר (שטיפה במים קרים), ואם זה לא עובד, עברו לשיטה הבאה. פעולה מהירה יכולה לעשות הבדל גדול באיזו קלות הכתם יוצא. קפה רטוב יוצא הרבה יותר בקלות מאשר כתמי קפה מיובשים. אבל אם אתה בעבודה או במסעדה ואינך יכול בדיוק לפשוט את החולצה שלך ולשטוף אותה מיד מתחת לברז, אתה יכול להפעיל בקרת נזקים על ידי מריחת מלח כדי לספוג את הכתם או למחוק את הכתם במפית ובמישור רגיל. או מים תוססים.

מה שאתה תצטרך

אספקה

 • חומר ניקוי כביסה נוזלי
 • נוזל כלים (אופציונלי)
 • אבקת כביסה אבקתית
 • חומץ לבן
 • מסיר כתמי כביסה

כלים:

 • מברשת שנים

הוראות

 1. שוטפים במים קרים

  לקבלת כתם טרי, הזרימי מים קרים מברז דרך גב הבד כדי למנוע מהקפה לחדור למטלית. המשך להזרים מים קרים בחלק האחורי של הכתם למשך 10 עד 15 דקות או עד שהמים שנגמרים צלולים לחלוטין. אם הכתם לא הוסר לחלוטין, או שהכתם שלך ישן, עבור לשלב הבא.

 2. מרחו חומר ניקוי נוזלי

  משפשפים ניקוי כביסה נוזלי ומעט מים קרים לתוך כתם הקפה. אם אין לכם חומר ניקוי כביסה נוזלי, תוכלו להשתמש בסבון כלים נוזלי. אפשר לכתמים טריים לשבת שלוש עד חמש דקות. אתה יכול לתת לזה לשבת יותר זמן, אבל לא לתת לו להתייבש.

  עבור כתמי קפה ישנים, יהיה עליכם להשרות את הבגדים במים לאחר שפשפתם את חומר הניקוי הנוזלי. כל חמש דקות יש לשפשף בעדינות את הבד המוכתם באגודל ובאצבעות כדי לשחרר את הכתם. לאחר 30 דקות של השרייה במים קרים, בדוק את האזור המוכתם. אם הכתם נשאר, נסה להשרות במשך חמש עד 15 דקות במים חמים לפני שטיפה יסודית.

 3. נסה אבקת ניקוי

  כדי להסיר באמת כתמי קפה ישנים
  כדי להסיר באמת כתמי קפה ישנים, יהיה עליכם להשרות את הבגדים.

  אם הכתם עדיין שם, נסה לערבב אבקת כביסה אבקתית עם חלקים שווים חומץ לבן ומים והפוך אותו לעיסה. בדקו אותו על הבגד כדי לוודא שהוא לא מחוויר את הבד. השתמש במברשת שיניים ישנה כדי לקרצף את הכתם ואז שטוף את הבד ביסודיות.

 4. מקדימים לשטוף ולשטוף

  מרחו תרסיס מסיר כתמים או ג'ל על כתם הקפה. תן לזה לעמוד חמש דקות ואז שטוף את הבגד כרגיל. מסיר כתמים ג'ל מצפה את שני צידי הכתם וחודר לסיבי הלבוש.

 5. לבדוק ולייבש

בדוק שכתם הקפה הוסר לחלוטין. אם נשאר רמז כלשהו, חזור על שלבי הטיפול לפני הייבוש. ייבש את הבגדים באוויר (אל תייבש במכונה), ובדוק אותו שוב אם יש עקבות של הכתם. הרם את הבגדים המיובשים לאור כדי לוודא שכל רמז לשינוי הוסר לחלוטין. אם לא, חזור על שלב אבקת הניקוי, ושטוף וייבש שוב באוויר.

עצה

בקמצוץ, נסה את אחד החפצים הביתיים האלה על כתם קפה חדש או ישן:

אף פעם לא כואב לזרוק בגד עם כתם קפה קלוש למכונת הכביסה, שעשוי מאוד לסיים את העבודה בשבילך. אם זה יוצא עם הכתם שלם, חזור על שיטות הסרת הכתם שלך, או נסה משהו חדש. כל עוד לא מייבשים פריט מוכתם במייבש, אתה יכול להמשיך לכבס ולייבש באוויר עד שהכתם נעלם.

מאמרים בנושאים דומים
 1. איך מנקים טוסטר?
 2. איך מנקים אבן פיצה?
 3. כיצד להשתמש בחומץ לניקוי הבית?
 4. איך מנקים ברזל וופל?
 5. טיפים לשימוש במנקה קיטור נייד
 6. המנקים הנכונים לריצוף עץ מלא
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail