איך מנקים שטיח צמר?

באיזו תדירות לנקות שטיח צמר
באיזו תדירות לנקות שטיח צמר.

אחת ההשקעות הטובות ביותר שתוכלו לבצע בעיצוב הבית היא שטיח צמר או שטיח. חיפויי רצפת צמר חמים מתחת לרגליים, עמידים ועובדים יפה עם כל סגנון עיצוב הבית. כסיב טבעי ומתחדש המרתיע את צמיחת החיידקים, הצמר מכיל לנולין הדוחה באופן טבעי כתמים וקרדית האבק. אז בין אם יש לכם פרסי וינטאג 'המסוקס ביד, שטיח צמר עכשווי ארוג במכונה או שטיח צמר מקיר לקיר, עליכם לדאוג לו נכון כדי להגן על השקעתכם.

באיזו תדירות לנקות שטיח צמר

שאיבת אבק קבועה היא המפתח לשמירה על יופי הסיבים. שטיח צמר חדש ישיל סיבים. אל תיבהל, זה נורמלי בגלל אופי האריגה של סיבי צמר והשטיח לא יחשוף. רוב הנשירה תתרחש בחודשים הראשונים. אם אתה שואב אבק לפחות פעמיים בשבוע במהלך החודשים הראשונים, הנשירה תפחת במהירות.

השתמש בשואב טוב עם מוט מקצף שיעזור לך להרים אבק ולכלוך מוטבע. אם השטיח שלך מצועצע, התחל לשאוב במרכז השטיח והימנע מהקצוות כדי למנוע נזק. שואבים עם סורגים מקצפים ושוליים אינם מתערבבים היטב. השתמשו בוואקום ידני או בתוספת ריפוד לניקוי הקצוות.

סובב את השטיח באופן עונתי כדי למנוע דפוסי ללבוש מוגזמים ודהייה לא אחידה מאור השמש. זה יעזור לשטיח להחזיק מעמד זמן רב יותר ולפתח סרבל פטינה אחיד.

מה אתה צריך

אספקה

 • מים קרירים
 • חומר ניקוי לשטיפת צמר עדין

כלים

 • לשאוב
 • מטאטא
 • שני דליים
 • ספוג
 • מגבות ישנות

איך מנקים עמוק שטיח צמר בשבעה שלבים

בסופו של דבר, שטיח הצמר או השטיח שלך יצטרכו לנקות עקב שימוש רגיל. הצבת "אין נעליים מבפנים" תעזור למתוח את הזמן שבין הניקיון הדרוש. תלוי בערך ובגודל השטיח, תוכלו להזמין איש מקצוע או לעשות זאת בעצמכם. עבור שטיחי צמר מקיר לקיר, מנקה שטיחים מקצועי הוא הבחירה הטובה ביותר.

 1. לנער את הלכלוך

  לניקוי עמוק של שטיח שטח צמר קטן יותר, בחרו ביום שטוף שמש ומתון. הוציאו את השטיח החוצה ותלו אותו מעל חבל כביסה חסון, מעקה למרפסת או על כמה כסאות מוצקים. השתמש במטאטא, מחבט טניס או מקצף שטיחים כדי להכות את השטיח בכל רחביו כדי לשחרר לכלוך מוטבע עמוק.

  זה הזמן להסיר את משטח השטיח ולתת לו טלטול טוב בחוץ ולנקות את הריצוף מתחת לשטיח.

 2. לשאוב

  מורחים את השטיח על הסיפון, הפטיו או ברזנט נקי עם הצד הלא נכון כלפי מעלה. אבק את זה היטב. הופכים את השטיח ושואבים את הצד השני. אם אין לך מקום חיצוני, השתמש ברצפת המטבח שלך, במוסך או בכל אזור שרטיבות לא תפגע בו.

 3. מערבבים תמיסת ניקוי עדינה

  כיצד לנקות עמוק שטיח צמר בשבעה שלבים
  כיצד לנקות עמוק שטיח צמר בשבעה שלבים.

  מלא דלי גדול במים צוננים והוסף כף עד שתיים של חומר ניקוי עדין כמו ווליט או שטיפת הצמר הביתית שלך ומערבב היטב. מלא דלי שני במים קרים ונקיים.

 4. לשפשף קלות

  החל מקצה אחד של השטיח, טבלו ספוג בתמיסת הניקוי והמים. עבדו ברשת של כשלושה מטרים על שלושה מטרים וספוגו על תמיסת הניקוי באמצעות לחץ עדין. שטפו את הספוג לעיתים קרובות כאשר האדמה מועברת מהשטיח. אין להרטיב את הסיבים יתר על המידה. צמר סופג מאוד ויכול לקחת זמן רב להתייבש.

 5. שוטפים את הגוש

  טבלו ספוג נקי במים מתוקים כדי "לשטוף" את האזור שניקיתם. אל תדלג על שלב זה מכיוון שכל חומר ניקוי שנותר בסיבים ימשוך יותר אדמה.

 6. סופג לחות

  סופג את האזור הנקי במגבות ישנות כדי לספוג לחות מוגזמת. עבור לחלק חדש וחזור על השלבים עד לניקוי כל שטח השטיח.

 7. מניחים לייבוש

הניחו לשטיח להתייבש לחלוטין לפני שהניחו אותו שוב על משטח השטיח. כדי להאיץ את זמן הייבוש, תלו את השטיח או הרמו אותו כדי לשפר את זרימת האוויר.

כיצד להסיר כתמים

נשפכות וטביעות רגל בוציות הולכות לקרות וטיפול מהיר הוא הדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות כדי להגן על שטיח הצמר שלך. אופן הסרת הכתמים תלוי במה שגרם לבעיה; עקוב אחר ההנחיות לכתמים ספציפיים.

עם זאת, יש כמה טיפים שכדאי להשתמש בהם בכל פעם שאתה מתמודד עם כתם על שטיח צמר:

טיפים

 • לעולם אל תשפשף כתם טרי. מיד, הרם את כל המוצקים עם קצה עמום כמו כף או מרית וסחף נוזלים עם הרבה מגבות נייר. שפשוף רק דוחף את הכתם עמוק יותר לתוך הסיבים. היוצא מן הכלל היחיד הוא בוץ. יתכן ויהיה קל יותר להסיר את הכתמים לאחר שהתייבש הבוץ.
 • לעולם אל תשפוך שום סוג של מסיר כתמים ישירות על שטיחי צמר. הניחו טיפה של המנקה על בד לבן ובדקו אותו כדי לוודא שהוא לא גורם לדמם של הצבעים. זה גם עוזר למנוע עודפי שאריות סבון שנותרו בסיבי הצמר.
 • השתמש תמיד במסיר כתמים המומלץ לשטיחי צמר כמו ESR Emergency Stain Rescue, חומר ניקוי עדין כמו ווליט או נוזל כלים פשוט ומים פושרים. הוסף מעט חומץ מזוקק לבן שיעזור לנטרל ריחות של חיות מחמד. לעולם אל תמרח אקונומיקה כלור, אמוניה או אפילו אקונומיקה חמצן על שטיח צמר. כימיקלים אלה עלולים לפגוע בצמר ולגרום לדמם של צבעים.
מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד לנקות ניקוז סתום עם סודה לאפייה?
 2. כיצד להסיר כתמי קפה מבגדים?
 3. 4 כפפות הגומי המובילות לשטיפת כלים ומטלות ביתיות
 4. איך מנקים טוסטר?
 5. איך מנקים ברזל וופל?
 6. טיפים לשימוש במנקה קיטור נייד
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail