שימושים ביתיים נפוצים לניקוי עם סבון כלים

השרו את הפילטר במים חמים מעורבבים עם סבון כלים
השרו את הפילטר במים חמים מעורבבים עם סבון כלים, קרצפו בעדינות בעזרת מברשת שיניים, שטפו וייבשו.

סבון כלים (נקרא גם חומר ניקוי כלים או נוזל לשטיפת כלים) הוא צורת סבון מיוחדת המכילה תערובת של חומרים פעילי שטח (חומרים שנועדו לשבור את המתח בין מוצקים) אשר מוקצפים במיוחד ונבחרים מכיוון שאינם מגרים את העור. תערובת מיוחדת זו של פעילי שטח היא שהופכת את סבון הכלים ליעיל כל כך בחיתוך שמנים ושומן על כלים ועציצים. סוגים מסוימים של סבון כלים כוללים גם צבעים, ריחות או חומרי שטיפה.

לפני כמה שנים, כמה סבוני כלים הכילו גם פוספטים שסייעו בניקוי אך היוו סכנה סביבתית. פוספטים יכולים להגיע לאגמים ונחלים, שם הם מעודדים פריחת אצות המפחיתה את רמות החמצן במים. כיום, רוב סבוני הכלים משמיטים את הפוספטים הללו. יש סבוני כלים המכילים גם טריקלוזן, חומר אנטיבקטריאלי שעשוי ליצור בעיות על ידי הפרעה לפירוק המיקרוביאלי של פסולת במתקני טיפול בשפכים. לא משנה מה אתה משתמש בסבון כלים, מומלץ לבדוק את תוויות המוצרים כדי לוודא שהוא אינו מכיל פוספטים או טריקלוסן.

באופן כללי, עם זאת, סבון כלים הוא אחד הבטוחים ביותר מכל מוצרי הניקוי. האופי העדין למדי של סבון כלים הופך אותו לבחירה טובה לשימושים רבים שכלל לא כוללת כלים. אולי המפורסם ביותר, נעשה שימוש בסבון כלים כדי להציל אלפי ציפורים שהתלכלכו קשות בגלל דליפות נפט באוקיינוס באלסקה ולואיזיאנה.

התבונן בכמה משימושי הניקיון הרבים לסבון כלים רגיל.

 • 01

  מיפוי רצפה

  סבון כלים עדין הוא חומר ניקוי רצפות טוב להפליא. כל מה שאתה צריך זה 1 עד 2 כפות סבון כלים מעורבב עם דלי מים. רצפות יהיו נקיות ומבריקות תוך זמן קצר.

  סבון כלים יעיל מאוד על ריצוף גמיש, כמו לינוליאום וויניל, ועובד היטב גם על אריחי קרמיקה. אך אל תשתמשו בסבון ובמים על רצפות עץ, מכיוון שהם עלולים להיות מוכתמים או מעוותים על ידי לחות. אם יש לך ריצוף למינציה מפלסטיק, פעל לפי המלצת היצרן לניקוי. ברוב הלמינציה יש אזהרות לגבי השפעות לחות מוגזמת.

 • 02

  כביסה

  כתמים מבוססי שמן על בדים הם מהקשים ביותר להסרה. עבור המטלות הקשות הללו, סבון כלים הוא אחד ממסרי הכתמים הטובים ביותר שיש. שפשפו בעדינות סבון כלים לכתם השמן לפני הכביסה במים החמים ביותר הבטוחים לסוג הבד שלכם.

  סבון כלים יעיל במיוחד בשמנים על בסיס מזון, כמו רוטב לסלט, והוא עדין לשימוש אפילו על בדים משובחים כמו משי וצמר.

  אם אין לך חומר ניקוי ייעודי לכביסה עדין, שטוף ידנית בזהירות בדים משובחים כמו צמר ומשי בתמיסה של 1 ליטר מים וכף סבון כלים. הכנס את פריט הבד לתמיסה והשקיע אותו להרטיב אותו לחלוטין. לאחר מכן, השתמש בידיים שלך כדי להסעיר את הפריט בעדינות, למשך כדקה. דאג לשטוף במים צלולים וקרירים לאחר מכן.

 • 03

  ניקוי משטחים

  משטחים קבועים רבים בביתכם יכולים להפיק תועלת משימוש בסבון כלים כמנקה. תמיסת סבון כלים עדינה עובדת היטב על משטחים, לוחות, אדני חלונות ועוד הרבה משטחים.

  דרך קלה למריחה היא להוסיף מעט סבון כלים לבקבוק ריסוס מלא במים חמים. ערפל את המשטחים ונגב אותם, שטף עם מטלית לחה וייבש את המשטחים.

 • 04

  ניקוי מכשירי חשמל

  מכשירי חשמל זקוקים לניקיון לעיתים קרובות, בין אם הם קטנים או גדולים, וסבון כלים הוא חומר ניקוי נהדר. מכשירי מטבח, כוללים מיקרוגלים, טוסטרים, בלנדרים, מחבתות, תנורים, כירי ים, מקררים ועוד, הם מועמדים מעולים ניקיון עם סבון כלים. מכשירים אחרים בביתכם, כמו מכונות כביסה, מייבשים ומקפיאים עשויים ליהנות גם מניקוי קל אך יסודי עם תמיסת סבון כלים ומים.

  מערבבים שתי כפות סבון כלים במים חמים ליצירת פיתרון לקרצוף ארונות
  מערבבים שתי כפות סבון כלים במים חמים ליצירת פיתרון לקרצוף ארונות.

  הקפד לשטוף את משטחי המכשיר לאחר הכביסה על ידי ניגוב עם מטלית לחה, ואז ייבוש ביסודיות.

 • 05

  ניקוי מסנני מזגנים

  ניתן גם להשתמש בסבון כלים לניקוי הקצף או מסנן רשת המתכת במזגן. השרו את הפילטר במים חמים מעורבבים עם סבון כלים, קרצפו בעדינות בעזרת מברשת שיניים, שטפו וייבשו. נקה את המסנן פעם בחודש במהלך הקיץ לאוויר נקי יותר.

 • 06

  שטיפת תריסי חלונות

  תריסי מתכת אינם מהנים לניקוי מכיוון שיש להוריד אותם ולנקות אותם להב אחר להב. זו לעולם לא תהיה המטלה המועדפת על אף אחד, אך תוכל להקל על השימוש בתערובת של סבון כלים ומים, אחת האפשרויות הטובות ביותר לנקות את התריסים.

 • 07

  ניקוי זכוכית

  ניתן להשתמש בסבון כלים מדולל לניקוי משטחי זכוכית, והוא הטוב ביותר לשימוש על זכוכית מלוכלכת באמת. נסה להשתמש בסבון כלים מדולל כדי לנקות היטב את הזכוכית לפני שתחזור על פני השטח בעזרת מנקה זכוכית כדי להבריק אותו. אם אתה משתמש במגבת עם סבון הכלים שלך על כוס, ייתכן שלא יהיה צורך בניקוי זכוכית.

 • 08

  שומנים ארונות מטבח

  ארונות מטבח שהוזנחו הם מטלה גדולה לנקות. שמנים ושומן מהמטבח יתערבבו עם עשן, אבק ושאר מטבחי המטבח כדי ליצור שכבה עבה של חצץ דביק על ארונות המטבח. סבון כלים וניגוב קבוע הם קו ההגנה הראשון שלך מפני הצטברות זו. מערבבים שתי כפות סבון כלים במים חמים ליצירת פיתרון לקרצוף ארונות.

  אותם חומרים פעילי שטח הגוזרים שומן על הכלים גם יעלו אותו ממשטחי הארון.

 • 09

  ניקוי חוץ

  דברים שזקוקים לניקוי בחוץ יכולים להשתמש גם בניקוי טוב. כשמגיע הזמן לנקות את כסאות הפטיו והשולחן, גריל הברביקיו וחלקיו, או כתמי שמן או שומן על בטון, אל תסתכל רחוק יותר מכונת הניקוי למטבח.

  • ריהוט לפטיו: ניתן להשתמש בכמות קטנה של חומר ניקוי כלים מעורבב בקערת מים חמים לניגוב רהיטי גן מפלסטיק או מתכת. לאחר שסיבנו את הרהיטים ושפשפו מעט בעזרת כרית ניילון שאינה שריטה, שטפו את ריהוט החוץ בעזרת צינור גינה. טכניקה זו עובדת היטב על רהיטי פלסטיק או מתכת, אך אין לנקות טיק או רהיטי עץ אחרים עם סבון כלים.
  • גריל ברביקיו: צרו מידה תערובת חזקה של סבון כלים ומים חמים והשתמשו בתמיסה כדי לקרצף שאריות שומן מקירות הגריל ומגרדי המבער. דאגו לשטוף היטב לפני השימוש שוב בגריל.
  • לוחות בטון: ניתן להסיר כתמי נוזל לרדידה על גבי לוח מוסך או שביל כניסה על ידי כיסוי תחילה של הכתם עם סודה לשתייה, ואז שפכו עליו מעט סבון כלים לא מדולל. שפשפו את הכתם בעזרת מברשת פלסטיק, ואז הניחו לו לשבת מספר שעות. שטפו את האזור המוכתם, ובמידת הצורך חזרו על כך מספר פעמים עד שהכתם נעלם.
 • 10

  ניקוי תכשיטים

  נסה לערבב בקערה כמות זעירה של סבון כלים עם מי סלטר ואז השריה של חתיכות תכשיטים מלוכלכות בתמיסה למשך 5 דקות בערך, והסתלק אותן בתערובת. ניתן להשתמש במברשת שיניים רכה להסרת לכלוך.

 • 11

  טיפוח אישי

  סבון כלים הוא עדין מספיק בכדי שהוא יכול לשמש כתחליף לשמפו וסבון גוף. זהו טריק מועדף על חניכי התרמילים המביאים יחד בקבוק סבון כלים קטן בכדי לשרת את כל צרכי הניקיון. השתמש בסבון הכלים באותו אופן שבו אתה משתמש בסבון גוף נוזלי: השפריץ כמות קטנה על כף היד שלך, ואז החל על הקרקפת או על הגוף.

  ניתן להסיר שמני שיער טבעיים ומוצרי טיפוח המצטברים על מברשות ומסרקים על ידי השרייתם בתמיסה של מים חמים וסבון כלים למשך שעה לערך.

 • 12

  כתמי שטיח

  ניתן להסיר כתמי שטיח רבים בעזרת תמיסת סבון כלים. מערבבים כף אחת של נוזל כלים ל -2 כוסות מים חמים, ואז מנקים את הכתם במטלית נקייה לחה בתמיסה. חזור על התהליך עד להסרת הכתם לחלוטין מהשטיח, ואז שטוף באמצעות ספוג המקום במים קרים. טופחים על האזור יבש בעזרת מטלית או מגבות נייר.

מאמרים בנושאים דומים
 1. איך מנקים שטיח צמר?
 2. כיצד לנקות ניקוז סתום עם סודה לאפייה?
 3. איך מנקים ברזל וופל?
 4. כיצד להסיר כתמי קפה מבגדים?
 5. איך מנקים אבן פיצה?
 6. 4 כפפות הגומי המובילות לשטיפת כלים ומטלות ביתיות
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail