כיצד לגרום לרצפות פרקט לזרוח?

שעוות נוזליות מבוססות אקריליק רבות שמבטיחות להבהיר את רצפות העץ יכולות לגרום לרצפות להיראות גרועות יותר
שעוות נוזליות מבוססות אקריליק רבות שמבטיחות להבהיר את רצפות העץ יכולות לגרום לרצפות להיראות גרועות יותר.

התקנת פרקטים חדשים או מציאתם בבית ישן יותר היא בונוס לערך הבית. הם עמידים, בעלי ערך בזמן המכירה מחדש, ויכולים לשפר כמעט כל סגנון קישוט. בעוד כמה מעצבים עשויים לאהוב גימור מט, רוב בעלי הרצפות אוהבים גימורים המבריקים. הטריק הוא לשמור על הברק הזה אחרי שנים של בלאי נורמלי של החיים. האם הרגלי הניקיון שלך יכולים להיות חלק מהסיבה שרצפות העץ שלך משעממות?

איזה סוג גימור יש לרצפות שלך?

אחת מקטעי המידע העיקריים לשמירה על רצפות עץ נוצצות היא לדעת איזה סוג גימור הוחל על העץ. האם עץ הפרקט המלא או המהונדס שלך נאטם בגימור אוראתן פוליאוריטן או פוליאקרילי, או שמא הוא סיים בשעווה הדבקה? אם אינך יודע, הנה מבחן שיעזור לך לבצע את בחירות הניקיון הטובות ביותר:

 • במקום עם תנועת רגלית רגילה, הניחו טיפת מים על הרצפה. אם הוא חרוז ויושב שם מספר שעות, הפרקט נאטם. אם המים נספגים או גורמים לזיהוי בגימור, העץ אינו אטום ולעולם אין לנקות אותו במים.
 • כדי לבדוק גימור שעווה, הדבק צמר פלדה משובח ושפשף אותו קלות על הרצפה בפינה. אם הרצפה עברה שעווה, נותר סרט אפור ושעווה על צמר הפלדה.

איך מנקים רצפות עץ וגורמים להם לזרוח

עקוב אחר טיפים לניקוי הבאים כדי לשמור על מבריקות העצים הקשים שהותקנו או רעננו:

 1. נגב נזילות

  נגב מיד את כל הנזילות הרטובות כאשר הם קורים כדי למנוע סימני מים.

 2. הסר לכלוך מדי יום

  טאטא, שאב או סחב אבק מדי יום כדי להסיר לכלוך שעלול לגרום לשריטות ולשחוק את גימור הרצפה. אל תשכח להסתכל מתחת לשטיחים באזור שיכולים ללכוד חצץ שיגרד רצפות.

 3. סמרטוט לח כאשר עונות השנה מתחלפות

  אלא אם כן הזנחת את הרצפות במשך שבועות ויש לך בוץ ובלאגן דביק בכל מקום, אין צורך להרטיב את המגב יותר מארבע פעמים בשנה.

  בעזרת מגב מיקרופייבר רטוב קל, נקו לכיוון גרגר העץ. לעולם אל תשתמש במגב רטוב סבון מכיוון שיותר מדי מים עלולים לגרום לאבזם רצפות אפילו. אם אתה מרגיש שאתה חייב להשתמש במנקה מסחרי, בחר אחד עם מזרק ריסוס. רק ערפל כבד של כ כפית וחצי של מנקה לכל שני מ' 2 של ריצוף הוא נאות לניקוי.

 4. באף יבש

עקוב אחר מגב מיקרופייבר יבש לחלוטין כדי למנוע פסים.

7 סיבות שרצפות העץ שלך נראות משעממות

כעת, לאחר שהבנתם איזה סוג גימור הוא על רצפות העץ שלכם, ישנם שבעה נושאים נפוצים העלולים לגרום להם להיראות עמומים.

אתה רק מפיץ מחדש את הלכלוך

התקנת פרקטים חדשים או מציאתם בבית ישן יותר היא בונוס לערך הבית
התקנת פרקטים חדשים או מציאתם בבית ישן יותר היא בונוס לערך הבית.

שימוש במגב מלוכלך או שוכח לטאטא, לנגב אבק או לשאוב את הרצפה לפני הניקוי פשוט מפיץ מחדש את הלכלוך. דמיין את כל החצץ, האבק והלכלוך נלכדים בתמיסת הניקוי ופשוט נשארים על פני הרצפה.

המנקה שלך גורם יותר נזק מתועלת

שעוות נוזליות מבוססות אקריליק רבות שמבטיחות להבהיר את רצפות העץ יכולות לגרום לרצפות להיראות גרועות יותר. כאשר הם מוחלים על גבי גימורי פוליאוריטן או מדביקים שעווה, הגימור יכול להראות כתם או להיות חלבי. אתה יכול להשתמש במשקאות חריפים מינרליים ובשומן של מרפקים באזור אחד קטן בכל פעם כדי להסיר את המראה החלבי של שעוות אקריליות. כדי להחזיר לחלוטין את הברק, יהיה עליכם לפשט את הרצפות ולאטום אותן מחדש.

כימיקלים קשים כמו אקונומיקה כלור, אמוניה, חומץ לא מדולל או שמן אורן עלולים לפגוע בגימורי הרצפה. קרא תוויות ובחר מוצר מסחרי שנוסח לרצפות עץ אטומות ופעל לפי הנחיות היצרן והמומחים כיצד לשמור על רצפות עץ מבריקות.

אתה משתמש במוצר רב מדי

גם אם אתה עושה הכל כהלכה, שימוש במוצר ניקוי או מים רב מדי ישאיר את הרצפות גרוע יותר. לא תמיד יותר טוב.

השארת עבודה חצי גמורה

לאחר מיפוי לח או שעווה של רצפת עץ, יש לסיים את העבודה עם ליטוש טוב כדי למנוע פסים. כל שעליך לעשות הוא להשתמש במגב מיקרופייבר יבש בכדי ללטש את הגימור ולהבטיח רצפה מבריקה.

שריטות אינן בשליטה

אם יש לך חיות מחמד עם ציפורני הרגליים של אדוארד מספריים, תשכח לשים מחצלות ביתיות נקיות בתוך אזורי כניסה ומחוצה לה, וללבוש לעתים קרובות סטילטו או סנדלים בבית, יהיה לך שריטות. שריטות וגירודים שווים רצפות עמומות. תרגל מעט מניעה.

יש לך הצטברות שעווה

אם הרצפות לא היו אטומות בגימור פוליאוריטן וסומכות על שעוות להדביק קרנובה כדי ליצור את הברק, השעווה יכולה להצטבר ולהיראות עמומה. הברק ייעלם לחלוטין אם יישמת שעווה הדבקה על גבי איטום פוליאוריטן. גם אם אתה משתמש בשעווה כראוי רק פעם או פעמיים בשנה, בסופו של דבר היא תצטבר ותהיה עמומה באזורי תנועה דלים. ניתן להפשיט שעוות הדבקה באמצעות משקאות חריפים מינרליים או חשפנית שעווה מסחרית אחרת.

צריך לחדש את הרצפה

שום גימור על רצפות עץ לא נמשך לנצח אם יש רצפת תנועה ברגל. רצפות עץ מלאות ניתנות לחידוש וסגירה חוזרת פעמים רבות. אפילו עץ מהונדס בעל ציפוי דק יותר כשכבה העליונה, ניתן לחדד אותו ולחתום אותו פעמיים לפני שיהיה צורך להחליפו.

מאמרים בנושאים דומים
 1. 4 צעדים פשוטים להסרת כתמי גלידה
 2. שימושים ביתיים נפוצים לניקוי עם סבון כלים
 3. איך מנקים טוסטר?
 4. איך מנקים שטיח צמר?
 5. כיצד להסיר כתמי קפה מבגדים?
 6. איך מנקים אבן פיצה?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail