כיצד לנקות כראוי לאחר מחלת משק בית?

יש לערבב את התמיסה טרייה מדי יום מכיוון שהלבנת כלור עלולה לאבד את תכונות הניקוי שלה כאשר היא נחשפת לאוויר
יש לערבב את התמיסה טרייה מדי יום מכיוון שהלבנת כלור עלולה לאבד את תכונות הניקוי שלה כאשר היא נחשפת לאוויר לתקופות ארוכות.

אם מישהו בביתך סובל מהצטננות, שפעת או כל סוג של מחלה מדבקת, אחריות מרכזית מיד לאחר הבריאה היא למנוע את התפשטות המחלה לאחרים בבית. מעבר לשטיפת ידיים תכופה, ניקוי נכון הוא קו ההגנה הראשון מכיוון שחלק מהנגיפים יכולים לחיות על משטחים קשים עד שבועיים. תסתכל על חמשת האזורים שזקוקים לתשומת לב יתרה וכיצד לנקות הכל נכון כדי להרוג חיידקים וחיידקים.

אספקה נחוצה

מים רגילים וניקוי קל פשוט לא יעשו את הטריק בעת הריגת נגיפים, חיידקים וחיידקים. עליך להשתמש בחומר חיטוי ובהתאם להוראות המוצר, לתת לו זמן לעבוד. החלקה מהירה עשויה שלא להספיק.

אם אין בידך חומר חיטוי מסחרי כגון חומר ניקוי לכל מטרה אנטיבאק של שיטה, אתה יכול להכין בעצמך באמצעות אקונומיקה כלור.

 • הוסף 2 כפות של אקונומיקה כלור של 5,25 עד 6 אחוז ל -4 כוסות מים (קרא את תווית הבקבוק כדי לוודא שהמוצר שלך חזק מספיק כדי לספק תכונות חיטוי).
 • יש לערבב את התמיסה טרייה מדי יום מכיוון שהלבנת כלור עלולה לאבד את תכונות הניקוי שלה כאשר היא נחשפת לאוויר לתקופות ארוכות.

כיצד להשתמש בחומרי ניקוי חיטוי בבית

אם אתה משתמש בניקוי מסחרי, עקוב אחר הוראות התווית. לקבלת תמיסת ניקוי ביתית, טבלו מטלית לבנה נקייה או מגבת נייר בתמיסת מי האקונומיקה ומרחו על המשטח הזקוק לניקוי. תנו לו לעמוד לפחות שלוש דקות ואז שטפו את פני השטח במים נקיים רגילים. ניתן להשתמש בתמיסת האקונומיקה גם בבקבוק ריסוס.

השתמשו במגבת נייר שניתן להשליך אותה או בבד כותנה שניתן לכבס אחרי כל שימוש. אסור להשתמש בספוגים לניקוי מכיוון שהם יכולים לאחסן חיידקים בסדקים.

עבור פריטים כגון שלטים ומקלדות מחשב, השתמש בצמר גפן טבול בחומר החיטוי כדי להיכנס לאזורים הדוקים.

אזהרה

לעולם אל תערבב חומרי ניקוי חיטוי עם מוצרי ניקוי אחרים כגון אמוניה מכיוון שאדים רעילים עלולים לגרום לפציעה או מוות.

חדרי שינה

כשאתה מרגיש נורא, המיטה שלך יכולה להביא קצת נוחות ומנוחה נחוצה. אבל בילוי במיטה עם שפעת או הצטננות קשה משאיר חיידקים וחיידקים בבד. כדי למנוע התפשטות המחלה והדבקה מחדש של עצמך, חשוב לחטא את המצעים לאחר השימוש.

סדינים וכריות ציפיות זקוקים לתשומת לב רבה ביותר מכיוון שהם נמצאים במגע הכי קרוב עם הגוף. אל תשכח פיג'מה! אם ילד אוחז בחיה ממולאת אהובה, יש לנקות אותה גם כן.

אחד הדברים הטובים ביותר שאתה יכול לעשות כדי להגן על עצמך מלתפוס משהו הוא ללבוש כפפות גומי בעת טיפול בכביסה מלוכלכת. לכל הפחות, הרחק את הסדינים מהפנים והגוף שלך. יש לשטוף את הפריטים תמיד בהקדם האפשרי, ולנגב את המקל כדי למנוע זיהום צולב עם בגדים אחרים.

אל תשכח לנקות פריטים שמטופלים לעתים קרובות כמו טלפונים, ידיות לדלתות רכב, שלט רחוק, מחשבים, מתגי תאורה, ידיות לדלתות ופריטים לשולחן ליד המיטה עם חומר חיטוי. זה צריך להיעשות לפחות פעם ביום בזמן שמישהו חולה ובהחלט כאשר הגרוע מכל עבר.

חדרי אמבטיה

בחדרי הרחצה יש הרבה אזורים בעייתיים שמתגברים רק כשמישהו חולה. הקאות ושלשולים עלולות להשאיר חלקיקים זעירים בכל מקום שיש לנקות.

יש לשטוף מגבות רחצה ושטיחי אמבטיה במים חמים ולייבש אותם בחום גבוה כדי להרוג חיידקים
יש לשטוף מגבות רחצה ושטיחי אמבטיה במים חמים ולייבש אותם בחום גבוה כדי להרוג חיידקים.

השתמש בתכשיר ניקוי חיטוי לעיתים קרובות ב:

 • ידיות שטיפה לשירותים, מושבים ומכסים
 • ידיות כיור ומקלחת
 • מתגי תאורה
 • ידיות דלת
 • פחי אשפה
 • רצפות ליד האסלה
 • צינורות משחת שיניים ומוצרי טואלטיקה שטופלו במהלך המחלה

קבעו מגבת ידנית שתשמש רק את האדם החולה והחליפו את מגבת היד לפחות מדי יום או עברו למגבות נייר במהלך המחלה. יש לשטוף מגבות רחצה ושטיחי אמבטיה במים חמים ולייבש אותם בחום גבוה כדי להרוג חיידקים.

כאשר הדבר הגרוע ביותר חלף, זרוק את מברשת השיניים של האדם החולה ושטוף את בעל מברשת השיניים בחומר חיטוי.

אזורי מגורים

קשה להגביל אדם חולה - במיוחד ילד - לחדר השינה שלו. הם רוצים להיות עדיין חלק מהמשפחה.

כדי למנוע זיהום של ריפודים ואביזרים, יש לכסות את הרהיטים בסדינים או שמיכות רחיצות ולהחליף אותם לעתים קרובות. הסר כריות נוי או כיסוי בכריות ציפיות רחיצות.

נגב לעתים קרובות משטחים קשים כגון טלפונים, שלט רחוק, מתגי תאורה וכפתורי דלתות. אם השתמשו במשחק לוח או צעצוע בכדי להנעים את החולה, יש לנקות אותו עם חומר חיטוי. ואל תשכח את שולחנות הקפה או שולחנות הצד שנוגעים בהם לעתים קרובות.

מטבחים

כדי למנוע את התפשטות החיידקים והחיידקים לאחרים, על האדם החולה לא להיות אחראי על הכנת אוכל לשאר בני המשפחה. אפילו שטיפת ידיים זהירה לא עשויה להספיק כדי להגן על אחרים, במיוחד מפני מחלות שמתפשטות בקלות כגון נורובירוס.

יש לכבס את כל הכלים והכלים ששימש את בן המשפחה הנגוע בחום גבוה במדיח כלים אוטומטי או לטבול אותם בתמיסת חיטוי (0,5 כוס אקונומיקה כלור לליטר מים אחד) אם שוטפים ידנית.

משטחים קשים - אל תשכחו שולחנות, גב כיסאות, ידיות למקרר, וחומרה למגירות וארונות - יש לנגב לעתים קרובות עם מגבונים וחומרי חיטוי. זכרו לדלג על הספוגים והשתמשו במגבות נייר שניתן לזרוק או בבדי כותנה שניתן לכבס במים חמים.

מכוניות

בין אם אתה נוסע או נוהג, נסיעות לרופא או לבית מרקחת יכולות להשאיר נגיפים ברכב.

לאחר נסיעה, הקדש מספר דקות לנגב את ההגה, ידיות דלתות בתוך ומחוץ, פקדי לוח המחוונים, פתיחת דלתות המוסך, והמפתחות או מפתח השיניים שלך.

אם יש לך ילד במושב ברכב, חשוב במיוחד לשטוף את הכיסוי ולנגב כל פינה עם תרסיס או מגבון חיטוי.

מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד לגרום לרצפות פרקט לזרוח?
 2. 4 צעדים פשוטים להסרת כתמי גלידה
 3. כיצד להסיר כתמי קפה מבגדים?
 4. שימושים ביתיים נפוצים לניקוי עם סבון כלים
 5. כיצד לנקות ניקוז סתום עם סודה לאפייה?
 6. איך מנקים טוסטר?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail