כיצד להתחיל לדלג את הבית שלך?

אם אינך מצליח לנקות את השידה מבלי לגרום לארון שלך להראות גרוע יותר
אם אינך מצליח לנקות את השידה מבלי לגרום לארון שלך להראות גרוע יותר, יש לשלב את שני האזורים הללו.
 • 01

  תחילת העבודה עם הפרויקט הגדול של פינוי הבית שלך

  במחקר שנערך לאחרונה על ידי Sparefoot, 27 אחוז מהנשאלים אמרו כי הם מבלים שעתיים (או יותר) בחיפוש אחר פריטים שלא הוצבו במקום בבתיהם. זו כמעט אחת מכל שלוש תגובות סקר! האם אתה יכול לתאר לעצמך כמה זמן הם יחסכו אם הם יבלו יום עד יומיים בחודש בלעז, ארגן ויישר את ביתם במקום?

  לפני שאתה צולל לתוך ערמת בלאגן בלי תוכנית, יש כמה צעדים שתוכל לנקוט כדי להבטיח שזמן ומאמץ שלך לא יתבזבז. הנה מה לעשות כדי שתהיה מוכן לפני שתתחיל לדפנות את הבית שלך.

 • 02

  יש לך מטרה

  ישנן שתי מלכודות עיקריות לתחילת תהליך ההתנקשות בגחמה ללא מטרת סיום ברורה.

  1. הראשונה היא שאתה מתחיל בהתלהבות אבל אז נתקע בחוסר וודאות לגבי פריטים מסוימים ("אני לא צריך את זה, אבל אני קצת אוהב את זה. ומה אם זה יועיל יום אחד?") ומאבד תאוצה ("מה שלא יהיה, אעשה זאת בסוף השבוע הבא. ")
  2. השנייה היא שאתה נפרד בהצלחה ממשאיות של עומס רק כדי לגלות שעומס חדש מתחיל להתגנב פנימה מכיוון שמעולם לא הבנת מדוע הבית שלך התחיל להיות עמוס מלכתחילה. (הידיעה שמדובר באחד מחוקי הזהב של התעללות).

  כדי למנוע את שתי התוצאות הללו, חשוב על הסיבה שאתה מסתלק ומה אתה רוצה להשיג. מה שאתה שומר ומה אתה זורק יהיה כנראה תלוי אם אתה עובר לבית קטן יותר, מייעל את השגרה שלך כדי לחסוך זמן וכסף, או חובק אסתטיקה מינימליסטית יותר.

 • 03

  העריך את הנזק

  אם אתה מסתכל סביב המרחב העמוס שלך ורואה כאוס מוחלט, אל תיבהל - רוב הסיכויים שזה לא כל כך נורא. לעתים קרובות, מבולגן מתרכז באזורים ספורים, למשל ארונות המרתף או התיק שלך, או מוגבל לסוגים מסוימים של פריטים, כמו בגדים או ציוד תחביב. מצד שני, ייתכן שההכחשה נכנסה ומצב העומס שלך גרוע ממה שדמיינת. הדבר החשוב הוא להיות מציאותי: האם אתה צריך להעסיק צוות עם משאית גדולה שיעזור לך לסחוב דברים ושואב מקצועי לניהול ההמשך, או שזה רק עניין של לקנות שקיות אשפה ולהכניס כמה שעות עבודה? כך או כך, זה בסדר. פשוט זיהוי כנה מה צריך לעשות הוא צעד גדול.

 • 04

  לשבור אותו

  אם ביטול של חדר שלם נשמע כמו משימה גדולה מדי
  אם ביטול של חדר שלם נשמע כמו משימה גדולה מדי, קח אותה במקטעים.

  לפני שתתחיל לזרוק פריטים שאינם בשימוש, פרק את העבודה לחלקים קטנים יותר. אתה יכול לבחור לדחות חדר לפי חדר או פריט אחר פריט, למשל, למיין את כל מוצרי האיפור והיופי שלך למרות שחלקם מאוחסנים בחדר האמבטיה, אחרים בחדר השינה שלך ועוד בארון המסדרון.

  אני אוהב שילוב של השניים; בדרך כלל ניתן להתמודד עם אזורים מבודדים יותר כמו עליית גג או ארונות לבד, אך בבתים רבים, הסלון וחדר האוכל משתלבים זה בזה במידה מסוימת, מה שאומר שזה יכול להיות מועיל לראותם בכללותם. אם ביטול של חדר שלם נשמע כמו משימה גדולה מדי, קח אותה במקטעים. במשרד הביתי שלך, דחף את שולחן העבודה שלך, ואז את הקבצים שלך, ואז את ארון הספרים שלך, וכן הלאה. רק היה מודע לשימוש בטכניקה זו כתירוץ להפצת בלאגן מחדש לחלקים אחרים של החדר. אם אינך מצליח לנקות את השידה מבלי לגרום לארון שלך להראות גרוע יותר, יש לשלב את שני האזורים הללו. ואם יש לך דירה קטנה מאוד, יתכן ולא תהיה לך ברירה אלא להתייחס לכל המקום כאל "קטע" אחד.

 • 05

  אסוף אספקה

  אם תתחיל למיין את החפצים שלך בלי דרך קלה להיפטר מהבלאגן, אתה תהיה בסופו של דבר בערימה מבולגנת של פריטים לא רצויים והמוטיבציה שלך תדעך במהירות. אל תקפוץ לדלגנות מבלי לוודא שקודם יש לך שקיות אשפה לפריטים שצריך לזרוק, וקופסאות קרטון או שקיות נייר יציבות לפריטים שתתרום לצדקה או שתיתן לחברים. כדאי לרכוש גם כמה מוצרי אחסון כמו תיק סוודר תלוי לארון או מחלק מגירות לסכו"ם. אך אל תיגמרו ותקנו מוצרים כאלה עד שתדעו בוודאות שתשתמשו בהם. אם פתרון אחסון אינו מובן מאליו מבעוד מועד, המתן עד שניקית את הכל ותוכל להביט מחדש בדברים שלך וכיצד ניתן לאחסן אותם בצורה הטובה ביותר בחלל שלך.

 • 06

  הכן כמה הסחות דעת

  אם הדבר שמונע ממך להתעלם הוא הפחד משעמום, התכונן על ידי צבירת מוזיקה או פודקאסטים להאזנה בזמן שאתה עובד. אם אתה צריך להכין רשימת השמעה מיוחדת מסרבלת או לחסוך תוכניות רדיו של שבוע בכדי לעבור את המדיום, לך על זה. עשה את מה שאתה צריך לעשות כדי להפוך את המהפך למהנה ואולי אפילו להתחיל לראות בתהליך משהו מהנה ולא מטלה.

  נ.ב: עליכם לקחת את האתגר לביטול של 31 יום.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail