איך מנקים ריפוד ספות?

אך יש לבצע את הסרת הכתמים וניקוי הריפודים באופן רבעוני או על פי הצורך
אמנם עליכם לשאוב את הספה מדי שבוע, אך יש לבצע את הסרת הכתמים וניקוי הריפודים באופן רבעוני או על פי הצורך.

הספה שלך היא אחד הרהיטים המשומשים וההתעללים ביותר בביתך. הוא משמש לפעמים מיטה, שולחן אוכל, מקלט לחיות מחמד ומגרש משחקים. כל הפעילות הזו משאירה שפע כתמים ולכלוך בלתי נראה כמו קרדית אבק, חיידקים ופטריות.

התבונן היטב בספה שלך. כנראה שהגיע הזמן לנקות אותו טוב.

עצה

לאחר ששלטת במיומנויות הדרושות לניקוי הספה שלך, השתמש באותם כביכול בכדי לנקות את מושבי הרכב שלך.

דע את הקוד לפני שאתה מנקה

החל משנת 1969, יצרני רהיטים החלו להוסיף תגית שיעזור לכם לקבוע את הדרך הטובה והבטוחה ביותר לנקות ריפודים. קח את הזמן לחפש את התג שמתחת לספה או לכריות ופעל לפי הנחיות הניקיון.

קוד W

ניתן לנקות את הבדים הללו עם ממסים לניקוי על בסיס מים.

קוד S

השתמש רק בניקוי יבש או ממס ללא מים כדי להסיר כתמים וקרקעות. השימוש בכימיקלים אלו דורש חדר מאוורר היטב וללא להבות פתוחות כמו קמינים או נרות.

קוד ws

ניתן לנקות את בדי הריפוד בעזרת מוצרים על בסיס מים או על בסיס ממס.

קוד X

כאשר אתה רואה את ה- "X" הימנע מכל סוג של חומר ניקוי. יש לנקות בדים אלה רק באמצעות שאיבת אבק או על ידי איש מקצוע. כל סוג של מוצר לניקוי הבית עלול לגרום לכתמים והתכווצות.

אם מצאת תג קוד ניקוי, אתה צעד אחד קדימה. אם אין תג, תצטרך לבצע בדיקות באזור לא בולט כדי לראות כיצד הבד מגיב בעת הטיפול. טיפ אחד שישמש אתכם היטב הוא לעולם לא להרוות את הבד בלחות. יותר מדי מים עלולים לגרום לצמיחת עובש וטחב בכריות שכמעט ואי אפשר להסיר.

באיזו תדירות לנקות ספה

ניקוי ספות עמוק ידרוש שלוש שלבים. אמנם עליכם לשאוב את הספה מדי שבוע, אך יש לבצע את הסרת הכתמים וניקוי הריפודים באופן רבעוני או על פי הצורך.

מה אתה צריך

אספקה

 • נוזל לניקוי כלים
 • מים חמים
 • ממס לניקוי יבש
 • אבקת סודה לשתייה

כלים

הוראות

איך לשאוב את הספה שלך

אחד הדברים הטובים ביותר שאתה יכול לעשות כדי לשפר את ניקיון הספה שלך, לא משנה איזה סגנון או סוג הריפוד הוא לשאוב אותה היטב מדי שבוע. בעוד ואקום נייד קל משקל ידני עובד מצוין לאיסוף פירורי שבבי תפוחי אדמה, אתה באמת צריך להשתמש בוואקום עם יותר יניקה כדי להשיג את הדברים החמורים באמת.

 1. בחר את הכלים הנכונים

  בחר ואקום עם פילטר HEPA כדי ללכוד כמה שיותר אבק ואלרגנים כמו קשקשים. כדי להתמודד באמת עם חיידקים, נגיפים, פשפשים וקרדית אבק, השתמשו בוואקום עם אור UV כמו ה- Raycop RN. אור ה- UV הורג את העבריינים, מוצץ אותם ולוכד אותם במערכת סינון כפולה.

 2. אבק את הצדדים

  חשוב לעבור על כל סנטימטר של הריפוד. אל תשכח את הצדדים התחתונים ואת החלק האחורי של הספה גם אם היא מונחת על קיר ולא נוגעת על ידי בני אדם. אבק נצמד בכל מקום!

 3. אבק את הכריות

  איך מנקים ריפוד ספות
  איך מנקים ריפוד ספות.

  השתמש בכלי הסדק כדי להעמיק בין הכריות למסגרת הספה. אולי פשוט תמצאו הון קטן. אם בספה שלך יש כריות נשלפות, הסר אותן ושואב אבק משני הצדדים.

 4. אבק את התחתית

ואם אתה מרגיש באמת שאפתן, בעזרת עזרה, הטה את הספה ושואב את תחתית היצירה. (זה גם זמן טוב לנקות את הריצוף שמתחת.)

כיצד להסיר כתמים

לפני שתוכלו לנקות את הריפוד הכללי, עליכם להתמודד עם כתמים ספציפיים.

 1. סופג לחות והסר פסולת מוצקה

  אם כתמים נוזליים ורעננים, יש למחוק כמה שיותר לחות עם מגבות נייר. למוצקים כמו מיונז או גבינה דביקה, השתמש בקצה סכין עמום או בשולי כרטיס אשראי כדי להרים כמה שיותר מהכתם. לעולם אל תשפשף את האזור כי זה רק דוחף את הכתם עמוק יותר לתוך סיבי הבד. למוצקים יבשים, השתמש במברשת עם זיפים רכים כדי לשחרר את החומר המיובש.

 2. הכן את תמיסת הניקוי

  אם ניתן לנקות את הריפוד עם חומר ניקוי על בסיס מים, מערבבים בקערה קטנה רבע כוס נוזל כלים וכוס מים חמים. השתמש במיקסר חשמלי או במטרפה כדי ליצור מעט גומי.

 3. לשפשף כתם

  טבלו ספוג בבצק ושפשפו את הכתם. המשך לנוע לאזור נקי של הספוג עם העברת הכתם.

 4. שוטפים ומייבשים

סיים על ידי טבילת הספוג או מטלית מיקרופייבר במים צלולים כדי למחוק כל פתרון ניקוי. "שטיפה" זו חשובה מאוד מכיוון שכל חומר ניקוי שנשאר בסיבים יכול למעשה למשוך יותר אדמה. אפשר לאזור להתייבש באוויר לחלוטין הרחק מאור שמש ישיר או מחום.

אם הריפוד דורש ממס לניקוי יבש, עקוב אחר ההוראות שעל תווית המוצר.

איך מנקים ריפוד ספות

אם הספה שלך זקוקה לניקוי כולל, לאחר שאיבת האבק, אתה יכול לבצע את אותם השלבים כמו להסרת כתמים.

 1. הכן את תמיסת הניקוי

  לניקוי כללי, ערבבו תמיסת ניקוי פחות מרוכזת של נוזל כלים ומים חמים. מערבבים רק כפית אחת של נוזל כלים לכל ליטר מים חמים.

 2. נגבו את הבד

  השתמש בספוג או מטלית מיקרופייבר הטבולה בתמיסה והתפתל לחה כדי לנגב כל משטח. עבוד בקטעים קטנים בכל פעם והימנע מלהביא מים על רכיבי מתכת כמו כפתורים, הצמדות ורגלי מסגרת. זה יכול לגרום לכתמי חלודה שקשה להסיר.

 3. לשטוף

עקוב אחר ספוג או מטלית טבולה במים רגילים. סיים באמצעות סופג עם מטליות יבשות לספיגת לחות. אתה יכול להשתמש במאוורר במחזור כדי להאיץ את הייבוש אך להימנע מחום ישיר כמו מייבש שיער.

מאמרים בנושאים דומים
 1. מוצרי ניקוי ביתיים וטבעיים
 2. כיצד להתחיל לדלג את הבית שלך?
 3. 4 צעדים פשוטים להסרת כתמי גלידה
 4. כיצד להסיר כתמי עפרון מקירות?
 5. כיצד לגרום לרצפות פרקט לזרוח?
 6. שימושים ביתיים נפוצים לניקוי עם סבון כלים
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail