כיצד לנקות את ראש המקלחת?

באיזו תדירות לנקות ראש מקלחת
באיזו תדירות לנקות ראש מקלחת.

אם אי פעם היה לך ראש מקלחת חדש לגמרי, אתה יודע כמה יוקרתי זה מרגיש שיש זרם מים עוצמתי במהלך המקלחת. חלק מראשי המקלחת של ימינו גדולים מספיק בכדי לגרום לכם להרגיש שאתם נמצאים ביערות גשם וחזקים מספיק בכדי להעביר עיסוי הראוי למעסים הטובים ביותר. ואז יום אחד אתה שם לב שראש המקלחת מספק משהו יותר כמו טפטוף או שפיץ ערפילי. זה סימן שהגיע הזמן לנקות את ראש המקלחת.

המינרלים במים יכולים להצטבר ולחסום את הפתחים בדיוק כפי שהם מצטברים על דלתות מקלחת. הסתימה יכולה אפילו למנוע מהתייבשות פנים ראש המקלחת לחלוטין בין השימושים, ולעודד עובש, טחב וחיידקים לצמוח ולהיות מוטסים עם השימוש הבא. אף אחד לא צריך את זה.

באיזו תדירות לנקות ראש מקלחת

יש לנקות ראש מקלחת באינדיקציה הראשונה לזרימת מים מופחתת. התדירות תלויה מאוד באספקת המים שלך. אם אתה גר באזור עם מים קשים או מים עם רמה גבוהה של סידן ומגנזיום, לעתים קרובות יותר יהיו לך בעיות עם ראש מקלחת סתום.

עובדה מעניינת

ל -85% מהבתים באירופה יש מים קשים. פקידי מערכת המים העירונית יכולים לתת לך את תכולת המינרלים באספקת המים שלך ובדיקות ביתיות זמינות אם אתה משתמש במערכת מים באר.

לאחר שביצעת ניקוי יסודי של ראש המקלחת, ניקוי דו שבועי או חודשי עם חומר ניקוי מסחרי כמו CLR או חומץ לבן מזוקק ישמור על מינרלים. כל שעליך לעשות הוא לרסס את התמיסה על ראש המקלחת, לשפשף את חרירי הריסוס עם מברשת שיניים ישנה כדי לעקור מינרלים כלשהם, ולהפעיל את המקלחת למספר דקות כדי לשטוף את הכל. החדשות הטובות הן שהחומץ יסייע גם בהסרת כל חלאות סבון שעלולות להצטבר על גופי ראש המקלחת.

כיצד לנקות ראש מקלחת נשלף

עדיף להסיר את ראש המקלחת מזרוע המקלחת, אם ניתן, לניקוי. תהליך זה יעבוד גם עבור ראשי מקלחת כף יד.

מה אתה צריך

אספקה

 • חומץ מזוקק לבן
 • קיסם שיניים

כלים

 • מפתח ברגים או צבת נעילה
 • בד רך
 • מיכל למיקרוגל
 • קערה עמוקה או דלי
 • מברשת שיניים ישנה
 • קלטת איטום חוט PTFE או אינסטלטור
 1. הסר את ראש המקלחת

  השתמש במטלית רכה כדי לכסות את האום או את הטבעת המחברת את ראש המקלחת לזרוע המקלחת כדי למנוע גירוד בגימור. כאשר המטלית מונחת במקום, השתמש ברגים או צבת נעילה בגודל מתאים כדי לשחרר את האום.

 2. שקעו וכסו

  הניחו את ראש המקלחת בכלי עמוק או דלי. יוצקים חומץ מספיק בכיסוי מוחלט של ראש המקלחת לקערה או לסיר. מחממים את החומץ עד שהוא חם למגע. זה לא צריך להרתיח.

 3. להשרות

  יוצקים את החומץ החם על ראש המקלחת בקערה. וודאו שכל הראש שקוע ואפשרו לחומץ לעבוד במשך 30 דקות לפחות.

 4. לשפשף קלות

  כיצד לנקות ראש מקלחת נשלף
  כיצד לנקות ראש מקלחת נשלף.

  הסר את ראש המקלחת מהחומץ. השתמש במברשת שיניים ישנה כדי לקרצף את כל המשקעים העקשניים שעדיין נראים בפתחי הזרבובית. קיסם או סיכת ביטחון מסייעים בפינוי כל המשקעים מחורי הסילון. זהו זמן טוב להסיר ולנקות את מסכי הפילטר שעלולים להימצא בראש. אם המשקעים לא יורדים בקלות, חזור על תהליך ההשריה עם חומץ טרי.

 5. החלף ושטוף

כאשר ראש המקלחת נקי, החלף אותו על זרוע המקלחת. הסר כל סרט אינסטלציה ישן והניח סרט חדש כדי לוודא שאין נזילות ושיש לך אטימה טובה.

כיצד לנקות ראש מקלחת שאינו נשלף

לעתים קרובות למפרק ראש המקלחת כל כך קרום עם משקעים מינרליים, עד שאי אפשר להסיר אותו מזרוע המקלחת. יש עדיין דרך לתת לו ניקיון טוב עם קצת סבלנות.

מה אתה צריך

אספקה

 • שקית אחסון מזון מפלסטיק
 • חומץ לבן מזוקק
 • רצועת גומי או נייר דבק
 • קיסם שיניים

כלים

 • מטלית ניקוי רכה
 • מברשת שיניים ישנה
 1. הכן את שקית הניקוי

  מוזגים לפחות כוס אחת של חומץ לבן מזוקק לשקית ניילון גדולה כבד (שקית אחסון מזון היא בחירה טובה). השתמש בחומץ מספיק ובשקית מספיק גדולה כך שכל ראש המקלחת יהיה מכוסה לחלוטין.

 2. אבטח את שקית הניקוי

  אבטח את התיק לזרוע המקלחת בעזרת רצועת גומי או נייר דבק כלשהו. אם אתה משתמש בקלטת, נסה להרחיק אותה מגימורי המתכת של המתקן. זה יכול להיות קשה להסיר ועלול לפגוע בגימור.

 3. להשרות

  אפשר לראש המקלחת להשרות בחומץ לפחות ארבע שעות. הלילה עוד יותר טוב. הניקיון לוקח קצת יותר זמן מכיוון שלא ניתן לחמם את החומץ.

 4. הסר את השקית ושפשף קלות

  הסר את התיק ונגב את ראש המקלחת עם מטלית רכה. אם משקעים מינרליים עדיין נראים, קרצף את הפתחים עם מברשת השיניים הישנה טבולה בחומץ. השתמש בקיסם או בסיכת ביטחון כדי להסיר את כל המשקעים הסותמים פתחי סילון קטנים.

 5. לשטוף וחזור

הפעל את המקלחת למספר דקות כדי לשטוף את שאריות הפסולת. אם ראש המקלחת עדיין סתום, חזור על השלבים עם חומץ טרי.

מאמרים בנושאים דומים
 1. איך מנקים ריפוד ספות?
 2. מוצרי ניקוי ביתיים וטבעיים
 3. כיצד לגרום לרצפות פרקט לזרוח?
 4. כיצד להתחיל לדלג את הבית שלך?
 5. כיצד לנקות כראוי לאחר מחלת משק בית?
 6. 4 צעדים פשוטים להסרת כתמי גלידה
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail