איך מנקים עובש שחור?

ריססו בקבוק עם מים להרטיב אזורים יבשים כדי למנוע מנבגי עובש לאוויר
ריססו בקבוק עם מים להרטיב אזורים יבשים כדי למנוע מנבגי עובש לאוויר.

סוג העובש השחור המופיע בבתים ובבניינים קשור ישירות לבעיה רפואית המכונה תסמונת בניית חולים, על פי איגוד ההיגיינה התעשייתית האירופית. כדי להסיר עובש שחור, יהיה עליכם להבין מדוע התבנית קיימת מלכתחילה, לתקן את הבעיה ולנקוט בצעדים הנדרשים בכדי לחסל אותה לחלוטין.

מקד למקור

עובש גדל בסביבות רטובות, לכן חשוב לברר מהיכן העיבוי ולפתור את הבעיה - האם מקורן בנזילה, אוורור לא תקין או ניקוז חסום. אם תסיר את התבנית מבלי לנקוט בצעדים לייבוש שטח זה, היא תחזור. לאחר שתתקן את הבעיה הבסיסית, אתה מוכן לנקות את התבנית השחורה.

הגן על עצמך עם ציוד

לפני שתתחיל, וודא שיש לך את הכלים המתאימים. אתה תצטרך:

 • מכונת הנשמה או מסיכת פנים המיועדות להגנה על עובש שחור
 • פלסטיק כבד לאיטום השטח ומכיל חומרי פסולת
 • שקיות ניילון כבדות לאיסוף חומר קיר
 • סרט דביק לאבטחת הפלסטיק
 • אוהד
 • יש לרסס בקבוק מים להרטיב אזורים יבשים כדי למנוע מנבגי עובש לאוויר.
 • מרסס ערפל משאבה מלא במים להרטיב שטחים גדולים יותר
 • חומר משמר עץ
 • דלי
 • אקונומיקה או חומר ניקוי חיטוי רשום על ידי הסוכנות להגנת הסביבה
 • מים
 • כלי צבע וציור מתאימים

לאחר אבטחת האזור בעזרת פלסטיק ומאוורר במידת הצורך, לבש את הגנת הפנים ולצאת לעבודה. אתה גם רוצה לכסות כמה שיותר עורך כדי למנוע מהתבנית לגעת בך. בעת סגירת חדר, הקפד לכסות את פתח הדלת ואת פתחי האוורור בפלסטיק. אם אפשר, הציב את המאוורר בחלון כדי לעזור לפרוק את החדר.

מדוד את גודל העבודה

לפעמים עובש פני השטח הולך עמוק ממה שאתה חושב. התבונן מקרוב בשטיחים וריפודים, רצפות, קיר גבס ובידוד. עליכם לדעת עד כמה התפשטות התפוצה היא לתכנן כראוי את ההסרה והשיקום.

הסר שטיח ופריטים אחרים שורצים

הסר את כל הפריטים הנקבוביים הרטובים והעובשים מהחדר, כולל ספרים, רהיטים ומזרנים. לאחר מכן, חתוך שטיח מריח מוכתם או מעופש לריבועים בגודל שישה על מטר. הרטיב את האזורים היבשים והעובשים לפי הצורך לפני שתזיז אותם. כשאתה מסיר את חלקי השטיח, גלגל אותם בניילון ונייר דבק אותו נסגר.

בדוק את הקירות

כבה את החשמל לבית לפני שחותכים אותו לקירות. תרצה לתקוע חור בזהירות באזורים פגומים כדי לחשוף חוטי חשמל לפני שתשתמש במסור. מברג עובד היטב לחשיפת חוטים. הסר גם את לוחות הבסיס, והשליך אותם.

באזורים שניזוקו בבירור, חותכים את קיר הגבס, ודואגים להימנע מחיווט החשמל שנחשף כעת. חיתוך הקיר מאפשר לבדוק את השטח שמאחוריו ומאפשר לקיר להתייבש בו זמנית. אתה מחפש יותר מסתם עובש. נזקי לחות שלא נבדקו יובילו ככל הנראה לריקבון.

קח את מרסס הערפל והרטיב את קיר הגבס שעובש ללא ספק יחד עם הבידוד שמתחתיו. שקית כפולה של כל החומר תוך כדי הסרתו ואבטח את השקיות היטב.

גזור כל חתיכי עץ ונדן פגום. באזורים בהם לא ניתן להסיר, יש לנקות את העץ ביסודיות. השאירו אותו חשוף מספיק זמן כדי להתייבש ואז ריססו אותו על חומר משמר.

מנקים את התבנית

על פי הרשימה של אנג'י, עליך להשתמש רק במנקה חיטוי רשום Epa על סיפונים וגדרות כדי למנוע פגיעה בעץ. מסירי עובש מקצועיים משתמשים לעיתים קרובות באלה. אם לא זמין, מלא דלי עם ליטר מים אחד ו 0,5 כוס אקונומיקה. עבדו את התמיסה לשטחי השטח ואז הניחו להם להתייבש באופן טבעי. ייתכן שיידרשו יותר מניקוי אחד כדי להסיר את התבנית לחלוטין.

אוטמים וצובעים מחדש

לאחר שניקיתם היטב את כל האזורים, צבעו את העץ ואטמו אותו עם פריימר על בסיס שמן או מעטפת פיגמנט. הכינו וכיסו את הקירות בצבע לטקס המיועד להגן מפני צמיחת עובש.

מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד לנקות את ראש המקלחת?
 2. איך מנקים ריפוד ספות?
 3. כיצד לנקות כראוי לאחר מחלת משק בית?
 4. מוצרי ניקוי ביתיים וטבעיים
 5. כיצד להסיר כתמי עפרון מקירות?
 6. כיצד לגרום לרצפות פרקט לזרוח?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail