8 הרגלי ניקיון גרועים ההורסים את ביתך

אוורור מערכות חימום וקירור ואקום מדי חודש והחלף את מסנן האוויר בהתאם להוראות מומחה ה- HVAC שלך
אוורור מערכות חימום וקירור ואקום מדי חודש והחלף את מסנן האוויר בהתאם להוראות מומחה ה- HVAC שלך.

ביצוע מטלות הוא בדרך כלל לא בראש רשימת הפעילויות המהנות שלנו. הרבה יותר כיף לצאת לטיול רגלי, לצפות במופע מועדף או לבקר חברים. מכיוון שהכל בחיים הוא איזון, זה בסדר להשאיר כמה ארנבות אבק מתחת למיטה למשך שבוע בערך, אבל יש כמה הרגלי ניקיון גרועים שכדאי לך לשבור מכיוון שהם עלולים להרוס את ערך הבית שלך. אם משימות אלה לא נעשות באופן קבוע, ערך הבית שלך עלול להידרדר, והתרופות ועלויות התיקון יכולות להיות קיצוניות.

משקיף על נושאי אינסטלציה קטנים

טפטוף קטן בכיור המטבח, כיור אמבטיה שמתנקז לאט, ושירותים הפועלים ללא הרף, יכולים להרגיז. נראה שהם לא מהווים בעיה גדולה, אבל הם יהיו אם לא תטפל בהם מייד. שירותים וצינורות סתומים עלולים לעלות על גדותיהם או להתפוצץ. שלוליות קטנות מדליפות יכולות לעודד עובש ולהירקב ריצוף עץ וקורות תמיכה.

הפתרון

נקו באופן קבוע ניקוז כיור ומקלחת בכדי להסיר את סתימות השיער והשומן. הקשב היטב למים זורמים או לטפטפות בתוך הבית ומחוצה לו. ניתן לפתור בעיות צנרת קטנות רבות בכמה כלים וחומרים בלבד. אם אינך נוח, התקשר לאינסטלטור.

הזנחת מסנני אוויר ופתחי אוורור

רוב מסנני האוויר המוחדרים לתנור ולמערכות מיזוג האוויר מחזירים כ -5 דולר. החלפת מערכת HVAC עבור 2000 מ ' 2 עלויות הביתה בסביבות 2990 € דולרים. איזה מהם היית בוחר? מתן אפשרות לפתיחת פתחי האוורור עם אבק ממס את המערכת ויכול לגרום לכישלונה. שאיבת האוורור מדי חודש והחלפת המסנן אורכת פחות מ -15 דקות ותגן על המערכת ותשפר את איכות האוויר למשפחתך.

הפתרון

אוורור מערכות חימום וקירור ואקום מדי חודש והחלף את מסנן האוויר בהתאם להוראות מומחה ה- HVAC שלך.

שימוש בחומרי ניקוי שגויים

Kudos לניקוי אך לא כל הניקיון טוב אם אתה משתמש במוצרים הלא נכונים. כימיקלים קשים יכולים להפשיט גימורי מגן וכמה מוצרי ניקוי יכולים להצטבר ולהרוס את מה שאתה מנסה לשמור על ניקיון. לדוגמא, שימוש במנקה על בסיס חומצה, אפילו חומץ לבן מזוקק, על משטחי שיש יכול לחרוט את האבן. זה לא הפיך אלא אם כן יש לך את הקרקע האבן למטה, וזה די יקר. לחלופין, שימוש בשעוות רצפה נוזלית או הדבקה על רצפות למינציה או עץ אטומות בפוליאוריטן ישאיר את הגימור נראה עמום ומלוכלך. הפשטת השעווה עלולה לפגוע בחומר האיטום המופעל במפעל.

הפתרון

קרא את התוויות על כל מוצר ניקיון והקדיש זמן ללמוד חוות דעת של יצרנים ומומחים כיצד לטפל בגימורים שונים.

מאפשר לבלאגן להצטבר

לכולנו יש עומס ולעתים קרובות מאפשרים לו להצטבר עד שנראה בלתי אפשרי להתארגן אי פעם. לא להיות מסוגל למצוא את החולצה האהובה עליו היא דבר אחד, אבל מה שמאפשר את העומס זבל להצטבר עודף מספק מקלט מושלם עבור מכרסמים, מקקים, עשים, עכבישים, ו פטרייה לשגשג.

הפתרון

פחי אשפה ריקים המכילים פסולת מזון מדי יום. לפחות באופן עונתי, טאטא בין אזורי מגורים ואחסון כדי להיפטר מנייר, במיוחד מקרטון. עקוב אחר כל אזור אחר פעילות של חרקים ומכרסמים והתייחס בהתאם.

לא מסיים את מטלת הניקיון

רוב מסנני האוויר המוחדרים לתנור ולמערכות מיזוג האוויר מחזירים כ -5 דולר
רוב מסנני האוויר המוחדרים לתנור ולמערכות מיזוג האוויר מחזירים כ -5 דולר.

אמנם כל ניקיון הוא בדרך כלל צעד בכיוון הנכון, אך לא לסיים את המשימה יכול גם לגרום לבעיות. מטלות מסוימות ניתנות לביצוע בצעדים קטנים, כמו הסרת העומס, ויש להתחיל ולהשלים אותן בתהליך אחד. לדוגמא, כאשר אתה מטפל בכתמים על שטיחים, עליך לסיים את המטלה באמצעות סופג או שוטף את כל תמיסת הניקוי. השארת שאריות סבון בסיבי השטיח תגרום לשטיח למשוך יותר לכלוך ולהיראות עוד יותר גרוע.

הפתרון

למד את הצעדים לכל מטלה ביתית לפני שתתחיל ותכנן את זמנך בהתאם לקבלת התוצאות הטובות ביותר למאמציך.

מתעלם מצפצופים מעצבנים

כמעט כל מכשיר אלקטרוני משדר התראות וצפצופים. חלקם מועילים, רבים מעצבנים, חלקם יכולים להתעלם, וחלקם אפילו יכולים להציל את חייך. התעלמות מצפצופים מגלאי עשן ופחמן דו חמצני הזקוקים להחלפת סוללה עלולה להיות טעות אנושה. הנזק אפילו מאש מטבח קטנה יכול להגיע לאלפי דולרים ועלול לסכן חיים.

הפתרון

החלף באופן קבוע סוללות במערכות הגנה ביתיות ובצע את הוראות היצרן עדכן לפי הצורך.

שכחה מנקודות נסתרות

קרוב לוודאי שלא הקדשתם למייבש הבגדים או למערכת אוורור המנדפים למטבח זמן רב. סוסי עבודה יומיומיים אלה גוררים לחות, מוך, ריחות בישול וחלקיקי שומן בכל פעם שאתה משתמש בהם. מתי בפעם האחרונה ניקית אותם? שכחה של מערכות נסתרות אלה עלולה לגרום לשריפות ולנזק רב.

הפתרון

רשום פתק בטלפון או ביומן שלך כדי לתזמן ניקיון קבוע.

התמקדות במטלות פנים בלבד

תמיד יש לעשות דברים כשאתה אחראי גם על ניקוי פנים וגם על אזורים חיצוניים. חלק מהדברים פשוט מכוערים, כמו עשבים שוטים במדשאה או פאטיו מבטון בוצי. לאחרים, כמו מרזבים סתומים בעלים או קש אורן, יש פוטנציאל לגרום נזק לביתך ולהוריד את ערכו. מרזבים שוצפים מובילים לבעיות לחות, נזקי גג ובעיות מזיקים.

הפתרון

לפחות באופן עונתי, טיילו מחוץ לביתכם והכינו רשימת מטלות שכדאי לעשות. ואז עשה אותם או שכר עזרה.

מאמרים בנושאים דומים
  1. 11 דברים מפתיעים שתוכלו לנקות בעזרת ספינת בגדים
  2. איך מנקים לבני אח?
  3. איך מנקים עובש שחור?
  4. כיצד להיפטר מעובש מכל משטח ביתי?
  5. 18 שימושים מפתיעים לסבון סבון סביב ביתך
  6. כיצד לנקות את ראש המקלחת?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail