אתה משתמש במוצרי הניקוי שלך לא נכון

שימוש במגבון אחד לניקוי דלפק מטבח או חדר אמבטיה שלם לא יגן על המשפחה שלך
שימוש במגבון אחד לניקוי דלפק מטבח או חדר אמבטיה שלם לא יגן על המשפחה שלך.

כאשר הגיע הזמן לנקות את הבית, כולנו רוצים להשלים את המשימה בדרכים היעילות והיעילות ביותר האפשריות. בשוק ישנם מאות מוצרי ניקוי וכלים העונים על כל משימה, החל מהסרת חלאות סבון ועד ליטוש רצפות ועד חיטוי משטחים למניעת התפשטות נגיפים וחיידקים.

זה עשוי להפתיע אותך שכנראה השתמשת בצורה לא נכונה במוצרים רבים ולא קיבלת את יתרונות הניקיון שהם מבטיחים. לפני שתשתמש באחד המועדפים האמינים שלך או במוצר חדש, הקדש מספר דקות לביצוע הפעולות הבאות לפני שתתחיל לנקות:

 • קרא את תווית המוצר. מידע על המינון, השימוש ומידע הבטיחות שאתה זקוק לו נמצא ממש לפניך.
 • פעל לפי ההוראות.
 • בדוק את טריות המוצר. ישנם מנקים המאבדים את יעילותם עם הגיל.
 • ספק אוורור טוב בזמן הניקוי.
 • ללבוש כפפות ומשקפי מגן להגנה על עור רגיש.
 • אין לערבב מוצרי ניקוי. למרות שהם בטוחים בשימוש לבד, ישנם מוצרי ניקוי בשילוב עם מוצרים אחרים עלולים לגרום לאדים רעילים.
 • שטפו את הידיים במים וסבון לאחר שימוש בתכשיר ניקוי כלשהו.

כדי לעזור לך להשיג את התוצאות הטובות ביותר, עקוב אחר הטיפים הבאים לכל סוג מוצר.

 • 01

  מגבוני חיטוי

  מגבוני חיטוי נוחים אך אם אינכם משתמשים בהם נכון, יכולתם לחטא משטח אינה יעילה ומשאירה אתכם עם תחושת ביטחון כוזבת. לא כל מגבוני הניקוי נוצרים שווים ולכן בדוק את התווית בזהירות כדי לוודא שהמגבון שבחרת מציין שהוא מחטא משטחים.

  חומר החיטוי מהנגב חייב להישאר על המשטח הקשה במצב רטוב לפחות ארבע עד חמש דקות כדי להרוג וירוסים וחיידקים. רוב המגבונים יכסו רק בסביבות שלושה מטר 2 עם מנקה מספיק כדי להרוג חיידקים. שימוש במגבון אחד לניקוי דלפק מטבח או חדר אמבטיה שלם לא יגן על המשפחה שלך.

  תמיסת החיטוי על המגבונים נותרת יעילה במשך כשנתיים. אם המגבונים לא רטובים למגע, תוכלו להחיות אותם על ידי הוספת אלכוהול איזופרופיל של 70 אחוז למיכל. סגרו את המיכל ואפשרו למגבונים לספוג את האלכוהול לפני השימוש בהם.

  קרא את ההוראות ובצע אותן מקרוב. יש לנקות תחילה את המשטחים המלוכלכים בכבדות עם אוכל מיובש או משחת שיניים או שומן, או שהחיטוי לא יגן על פני השטח בצורה מספקת. לקבלת משטחי הכנת מזון או פריטים שעשוי בסופו של דבר לפה של ילד, חומר החיטוי יש לאפשר להתייבש ואז פני השטח שטפו עם מים טריים לפני השימוש.

 • 02

  תרסיסי חיטוי

  כמו בחיטוי מגבונים, תרסיסי חיטוי חייבים להרטיב היטב את פני השטח כדי להרוג חיידקים מזיקים.

  לתרסיסי תרסיס כמו ריסוס חיטוי ליזול ותרסיס חיטוי מיקרובאן 24 שניתן להשתמש בו על גבי משטחים קשים ורכים, יש לנקות מראש את כל המשטחים המלוכלכים בכבדות. החזיקו את התרסיס במרחק של שישה עד שמונה סנטימטרים מהשטח ורססו לפחות 30 שניות עד שהמשטח רטוב. יש למרוח מספיק מוצר כדי שהמשטח יישאר רטוב במשך שלוש עד עשר דקות לפני ייבוש האוויר. שטפו את כל משטחי הכנת המזון במים טריים וייבשו עם מטלית מיקרופייבר נקייה.

  לתרסיסים מחטאים שאינם תרסיסים, פעל לפי אותן המלצות. מרבית תרסיסי החיטוי צריכים להישאר על משטחים לפחות חמש דקות כדי להיות יעילים. לפני הריסוס, קרא את תווית המוצר כדי לוודא שניתן להשתמש בו בבטחה על פני השטח. לא ניתן להשתמש במוצרים רבים על משטחי עץ לא גמורים, משומנים או שעווה. לקבלת התוצאות הטובות ביותר על כל משטח, בדוק את המוצר במקום לא בולט כדי לבדוק אם מדובר בצבע או בורות.

 • 03

  אקונומיקה כלור

  אקונומיקה כלור, נתרן היפוכלוריט, הוא אחד מחומרי החיטוי היעילים ביותר הקיימים ומשמש לטיהור מי שתייה, להרוג סופרבוגים בבתי חולים ולהלבנת בגדים מוכתמים.

  בעוד שיש להשתמש באקונומיקה כלורית חזקה וחסכונית, יש להשתמש במים בעוצמה המתאימה כדי לספק את התוצאות הטובות ביותר. אקונומיקה כלור היא גם קלה וגם רגישה לטמפרטורה. לכן מלבין כלור נוזלי תמיד נמכר בבקבוק אטום כדי למנוע חשיפה לאור. חום מוגזם משפיע גם על היציבות; לכן חשוב לאחסן אקונומיקה כלור בסביבות 70 מעלות צלזיוס.

  בין אם הבקבוק נפתח ובין אם לאו, הוא יאבד מעוצמתו תוך שישה עד 12 חודשים לאחר הרכישה. זה לא "ילך רע" ויגרום נזק מוגזם מכיוון שהיונים הכימיים חוזרים למימן וחמצן ממש כמו מים. זה פשוט לא יהיה יעיל בחיטוי וניקוי.

  כדי להיות יעיל כחומר חיטוי, חייב להיות ריכוז של 5,25% עד 6,15% של נתרן היפוכלוריט במוצר. בין אם האקונומיקה היא שם מותג כמו קלורוקס או מותג בית. כדאי לזמן לקרוא את האותיות הקטנות על תוויות בקבוק האקונומיקה; במיוחד אם אתה צריך לחטא משטח. לא כל נוסחאות אקונומיקה הכלור חזקות כל כך; לכן קרא את התוויות ופעל לפי ההוראות.

  אזהרה

  אסור לשלב אקונומיקה כלור עם אמוניה, חומץ, אלכוהול משפשף, מי חמצן או כימיקלים קשים אחרים. אתה יכול לגרום לתגובה כימית שמזיקה למשטחים וחשוב מכך לריאות שלך.

  שילוב של אמוניה וכלור אקונומיקה יוצר תגובה רעילה של אדי כלורמין והידרזין נוזלי העלול לגרום למוות.

 • 04

  חומץ לבן מזוקק

  חומץ לבן מזוקק הוא חומר ניקוי לא רעיל המועדף על ידי רבים על פני משטחים נקיים ברחבי הבית. בעוד שחומץ יכול להיות יעיל בהריגת חיידקים מסוימים, הוא אינו חומר חיטוי רשום ב- EPA ואינו הורג זנים רבים ומסוכנים של חיידקים.

  כמנקה ביתי כאשר מערבבים אותו עם מים, הוא יעיל בהסרת כתמים ושיפור תוצאות הכביסה.

  ישנם כמה משטחים שחומץ עלול להזיק להם. הימנע משימוש בחומץ על משטחי אבן טבעית ועל רצפות, כמו אלה העשויים גרניט, שיש וקוורץ מכיוון שהוא יחרוט את האבן. חומץ יכול גם להזיק לדיס שלא אטום ולמשטחי שעווה.

  אזהרה

  • שילוב חומץ ואקונומיקה כלור יכול לגרום לגז כלור.
  • שילוב חומץ ומי חמצן באותו מיכל יוצר חומצה פרצטית, חומר מאכל ומגרה ריאות.
 • 05

  מי חמצן

  מי חמצן הוא אקונומיקה קלה שיכולה לחטא משטחים ולעזור בהסרת כתמים בכביסה ובבית. נמכר בבתי מרקחת בריכוזים של שלושה עד עשרה אחוזים, הפתרון לשלושה אחוזים עובד מצוין לניקוי וחיטוי ביתי.

  אתה פשוט משתמש במים פשוטים
  הפירוק אינו מזיק, אך אם ה"פיוז "נעלם כשמתחילים לנקות, אתה פשוט משתמש במים פשוטים.

  מי חמצן מכילים מולקולות מימן וחמצן ממש כמו מים אך אינם יציבים יותר. לכן הוא מגיע בבקבוק חום כהה כדי למנוע חשיפה לחום, לאור ולאוויר. לאחר חשיפתם, המולקולות יחזרו למים פשוטים. הפירוק אינו מזיק, אך אם ה"פיוז "נעלם כשמתחילים לנקות, אתה פשוט משתמש במים פשוטים. השתמש במי חמצן בתוך כחודש לאחר פתיחתו לקבלת התוצאות הטובות ביותר, עם זאת, עדיין ניתן להשתמש בו במשך כחצי שנה לאחר הפתיחה.

  מכיוון שמדובר בחומר הלבנה, אל תשתמש במי חמצן על בדים כהים או על שטיח ואל תתערבב עם מוצרי ניקוי אחרים.

 • 06

  אבקת כביסה

  עם חומרי ניקוי כביסה, הטעות הגדולה ביותר שאתה עושה היא שימוש רב מדי בשטיפת בגדים. שימוש בחומרי ניקוי רבים מדי משאיר שאריות דביקות על בדים הלוכדים חיידקים הגורמים לריח ויכולים למשוך עוד אדמה בזמן שאתה לובש את הבגדים.

  קרא את תוויות המוצר כדי להבין את המינון הטוב ביותר עבור גודל עומס הכביסה שלך וסוג מכונת הכביסה שלך.

  אמנם חומרי ניקוי הכביסה אינם מזיקים, עלולים להיפרד ולהיות פחות יעילים אם הם נשמרים לתקופות ארוכות. תוכלו להשיג את התוצאות הטובות ביותר אם תשתמשו בחומרי ניקוי בתוך שנה מרגע הרכישה. עבור מוצרים ישנים, יש לטלטל היטב את המיכל לפני השימוש בהם.

 • 07

  חיטוי כביסה

  בין אם אתה משתמש באקונומיקה כלור, שמן אורן או חומר חיטוי פנולי כמו מכבסת ליסול כביסה כדי להרוג חיידקים בכביסה, חשוב להשתמש בו נכון או שאתה פשוט מבזבז זמן וכסף.

  • לחיטוי בגדים ומצעים, השתמש בסוג החיטוי הנכון לסוג הבד ופעל לפי תוויות המוצרים.
  • יש להוסיף אקונומיקה כלור סביב אמצע מחזור הכביסה או במהלך מחזור השטיפה באמצעות המים החמים ביותר המתאימים לבד.
  • יש להוסיף שמן אורן וחיטוי פנולי במהלך מחזור השטיפה והבגדים צריכים להישאר בתמיסת החיטוי / מים לשטיפה למשך 15 דקות לפחות כדי להרוג את המספר הגדול ביותר של חיידקים.
 • 08

  חומרי ניקוי לתנור

  חומרי ניקוי לתנור הם לעתים קרובות המנקה העלול ביותר רעיל בבית הממוצע. למרבה המזל, יצרנים פיתחו נוסחאות נטולות אדים ופחות קשות מבעבר.

  שוב, הקדיש את הזמן לקרוא את ההוראות. יש להשתמש במנקים של היום בתנור COLD. חימום התנור תחילה רק יחמיר את האדים ויכול לגרום לניקוי המנקה. והכי חשוב, תנו למנקה זמן לעבוד. אם תאפשר למנקה לשבת שעתיים לפחות - לילה הוא אפילו טוב יותר - יהיה הרבה פחות קרצוף.

  בזמן שאתה מנגב את חומר הניקוי והשומן האפוי, שטוף את הספוג או הבד לעתים קרובות במים נקיים כדי למנוע חלוקה מחדש של השומן.

 • 09

  חומרי ניקוי לאמבטיה

  כאשר הגיע הזמן לנקות את האמבטיה, המקלחת, הכיורים והשיש בחדר האמבטיה, הפכו את העבודה לקלה יותר על ידי ריסוס או ספוג על המנקה ואפשרו לו לעבוד במשך 15 דקות לפני שתתחילו לנקות. פעילי הניקוי והניקוי יספיקו לחדור אל חלאות הסבון והלכלוך, מה שמקל עליכם לנגב.

  במקום לספוג תאית, השתמש במטלית מיקרופייבר או במברשת עם זיפים רכים כדי לנקות את המשטחים. המרקם השוחק מעט יעזור לשחרר חומרים מיובשים.

 • 10

  מנקי שירותים

  הוסף תחילה את מנקה קערות השירותים לפני שתמשיך לנקות אזורים אחרים בחדר האמבטיה. בחר מוצר עם זרבובית זוויתית, כך שניתן יהיה למרוח את המנקה בקלות מתחת לשולי הקערה. סגור את המכסה ואפשר למנקה לעבוד בזמן שאתה מנקה אזורים אחרים.

  חזור ונקה את החלק החיצוני של האסלה עם חומר ניקוי חיטוי ואז התמודד עם הקערה. יהיו הרבה פחות קרצוף אם תאפשר למנקה לעשות יותר מהעבודה.

 • 11

  מנקי חלונות

  בין אם אתה שוטף חלונות או מראות, התחל תמיד מלמעלה ועבר את דרכך למטה. זה ימנע מטפטוף לקלקל אזורים שכבר נקיים.

  חשוב יותר כמעט מהמותג של מנקה חלונות או תמיסה ביתית בה אתה משתמש הוא מה שאתה משתמש כדי לנגב ולהבריק את החלון. דלג על בד ומגבות נייר לייצור מוך. בחר במיקרופייבר או נייר עיתון. נקו ביום מעונן כדי שתמיסת הניקוי לא תתייבש לפני שתוכלו להשלים את המשימה.

 • 12

  חומרי ניקוי רצפה

  כל כך חשוב לקרוא תוויות לפני שתשתמש במוצר לניקוי רצפות. האם לערבב את המנקה במים? האם ניתן להשתמש בו ישירות מהבקבוק? האם זה בטוח עבור סוג הריצוף שלך?

  מלבד ריצוף אבן ואריחי קרמיקה, מרבית הריצוף אינו עושה טוב כאשר הוא רווי בתמיסה רטובה. עיוותים בעץ, ריצוף למינציה יכולים להיפתח, ואפילו דבקי ריצוף ויניל יכולים להתדרדר אם מאפשרים להם להירטב מדי.

  קרא את ההוראות ותאמין לתווית.

 • 13

  ספוגים, מטליות, מגבים וכלי ניקוי

  איך אתה יכול לצפות להשאיר משטח נקי אם הכלים שבהם אתה משתמש מלאים באבק, לכלוך וניקוי דביק ושאריות? התחל כל משימת ניקיון עם הכלים הנקיים ביותר שתוכל להשיג לתוצאות הטובות ביותר.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail