8 שימושים מפתיעים לשואב האבק שלך

תפקידו של שואב אבק הוא לאסוף את כל שיער המחמד שנדבק לשטיחים ומתגלגל על רצפות עץ
תפקידו של שואב אבק הוא לאסוף את כל שיער המחמד שנדבק לשטיחים ומתגלגל על רצפות עץ.

לא משנה אם אתה אוהב או שונא את הוואקום שלך, זה יכול לעשות הרבה יותר מאשר להסיר את האבק והלכלוך מהרצפות והשטיחים שלך. מכיוון שיש לך מכונה המשתמשת בשאיבה כדי לתפוס בלגנים, הנה שמונה שימושים מפתיעים לפעולה של שואב האבק שלך ברחבי הבית.

לרוב העבודות הללו, תזדקק למכל או לשואב אבק זקוף הכולל צינור עם אביזרים שונים או שואב יד נייד ניתוק לניתוק ולא שואב אבק רצפה זקוף פשוט. עבור עבודות מסוימות, ואקום כף יד קטן יותר יעבוד היטב.

לתפוס עודף שיער חיות מחמד

תפקידו של שואב אבק הוא לאסוף את כל שיער המחמד שנדבק לשטיחים ומתגלגל על רצפות עץ. אבל אתה יכול גם להשתמש בו כדי לשאוב את המצעים של חיית המחמד שלך ולהסיר שיער של חיית מחמד משמיכות וכיסויי מיטה לפני שאתה זורק אותם לכביסה. שיער עודף במכונת כביסה הוא אחד האשמים העיקריים בגרימת סתימות, נזילות ומשאבות מים.

יש גם קבצים מצורפים שתוכלו לרכוש כדי לעזור לחתן את הכלב שלכם על ידי הברשה ושאיבה של כל הפרווה הרפויה, אך זכרו לעולם אל תעשו דבר שגורם לחיית המחמד שלכם להיות לא נוחה.

הפעל שליטה בחרקים

מחקר של אוניברסיטת אוהיו סטייט מראה כי שאיבת אבק תכופה תהרוג 96 אחוז מהפרעושים (מבוגרים וזחלים) בבית. ואקום הוא גם דרך נהדרת להסיר את קרדית האבק ואת תאי העור האנושיים שהם ניזונים ממזרנים.

צינור ואקום וכלי סדק הם גם דרך נהדרת להגיע וללכוד עכבישים או יתושים שנאספים בפינות תקרה. לאחר שהחרקים נעלמים, צרף מטלית לבנה נקייה לכלי עם רצועת גומי לקורי עכביש ואבק.

רענן ריפודים, כריות ושטיחים

מעבר להסרת אבק, פירורים ולכלוך, הוואקום שלך וקופסת סודה לשתייה יכולים לעשות פלאים להסרת ריחות ולהבהרת בדים. כל שעליך לעשות הוא לפזר סודה לשתיה בצורה חופשית מעל ריפודים, לזרוק כריות ושטיחים. עבדו אותו קלות בעזרת ספוג לח או מגב.

אפשר לסודה לשתייה להישאר על המשטחים לפחות שעה ואז לשאוב אותה. תתפלאו כמה בדים בהירים יותר יכולים להיראות מכיוון שהאופי השוחק הקל של סודה לשתיה עוזר לשחרר אדמה והוואקום מסלק אותה.

לכוד אבק לפני שהוא מתפשט

השתמש בתוסף המברשת האבק של הוואקום כדי ללכוד אבק על אהילים, ספרים, גופי תאורה, תריסים ואפילו עלי צמח לפני שתבצע ניקוי נוסף. הסרת האבק תחילה תמנע פסים ומריחות.

הפחת אלרגנים פנימיים

שמור על אדני חלונות והסדקים בין מסכי חוץ ומשמשות חלונות מפני הצטברות אלרגנים על ידי שאיבת אבק באופן קבוע. השתמש במצורף מברשת האבק כדי לשאוב חלונות ומסכי דלתות כדי להסיר אבקה ואבק. ואל תשכח לתת גם את הווילונות וכל טיפולי החלון.

למנוע שריפות בתים

שימוש בשואב אבק הוא דרך נהדרת להסיר כל עודף מוך, גורם מוביל לשריפות בתים, ממערכת האוורור של המייבש וממייבש עצמו. נתק תחילה את המייבש וכבה את קו הדלק אם יש לך ואז השתמש בכלי הסדק לגישה לאזור האוורור ומתחת למכשיר. אם אתה נוח, פתח את הבית החיצוני בחלק האחורי של המייבש ושואב אבק כל מוך כלוא.

לשחזר פריטים קטנים

אם שמטתם משהו קטן כמו עגיל, מסמר או בורג מאחורי רהיט שקשה להזיז אותו, תפסו את הוואקום. חברו פיסת רשת או גרביונים ישנים על קצה כלי הסדק בעזרת רצועת גומי. כוון לחפץ האבוד והיניקה מהוואקום תפיל אותו על הרשת כדי שתוכל להחלים.

נקי מכשירי מטבח

לא, הוואקום שלך לא מתכוון לנקות את המקרר או להסיר שומן מכיריים, אבל זה יכול לעזור לך במטבח. לכל אחד מהטיפים הללו, תמיד נתק את המכשיר תחילה לפני ביצוע עבודה כלשהי.

  • השתמש בשואב האבק כדי להסיר אבק מסלילי המקרר והמעבה. המקרר שלך יעבוד בצורה יעילה יותר וישמור על טמפרטורות קרות ויציבות יותר.
  • Decrumb החללים בין מכשירים משטחי עם כלי בקיע ואקום. שמירה על פירורים תחת שליטה תסייע במניעת נגיעות בחרקים.
  • מנע שריפות קטנות על ידי שימוש בוואקום להסרת פירורים מטוסטרס ולא תנור טוסטר.
  • לאחר הפעלת מחזור ניקוי אוטומטי של תנור, השתמשו בוואקום כדי ללכוד שאריות אפר.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail