הדרך הנכונה להשתמש במגבונים ליסול

חומר החיטוי על המגבונים לא יחדר דרך חומר המוצק על השיש או יסיר אותו
חומר החיטוי על המגבונים לא יחדר דרך חומר המוצק על השיש או יסיר אותו.

חיטוי מגבונים כמו המותגים ליזול, קלורוקס ומוצרים כלליים נוחים, נוחים לשימוש ויכולים להיות דרך יעילה לחטא משטחים קשים בביתכם אם אתם משתמשים בהם בצורה הנכונה.

האם אתה אשם באחד מההרגלים האלה?

 • מתוך אמונה שכל המגבונים נוצרים שווים
 • לא קורא את ההוראות על תווית המוצר
 • בעזרת מגבון אחד לניקוי כל דלפק מטבח
 • מנגבים משטח ואז משתמשים בו מיד
 • בעזרת מגבת נייר לייבוש המשטח שעבר ניקוי טרי
 • באמצעות מגבון אחד לניקוי חדר אמבטיה שלם

אם כן, כנראה שיש לך תחושת ביטחון כוזבת ואינך מחטא לחלוטין את המשטחים. בכך שלא בדקתם שהמגבונים הם מגבון חיטוי ולא רק מגבון ניקוי לכל מטרה, ועל ידי שימוש לא נכון במגבונים, בזבזתם זמן וכסף ועדיין השארתם את משפחתכם חשופה לחיידקים שעלולים להזיק.

כיצד להשתמש במגבונים מחיטוי ליזול או קלורוקס

הקדש דקה לקרוא את התווית על מגבוני החיטוי ופעל לפי ההמלצות בתווית המוצר. משך הזמן הדרוש לחומר החיטוי להרוג וירוסים, חיידקים ופטריות תלוי בסוג חומר החיטוי ששימש במהלך ייצור המוצר.

 1. הסר אדמה כבדה ושומן ממשטחים

  אם דלפק המטבח מכוסה במזון שנשפך או בציפוי של מתיזי שומן או שדלפק האמבטיה מכיל כדורי משחת שיניים, יש לנקותו תחילה באמצעות חומר ניקוי לכל מטרה, מים חמים ומטלית מיקרופייבר. השחיקה העדינה של המיקרופייבר תסייע בהעלאת כל החלקיקים המיובשים. חומר החיטוי על המגבונים לא יחדור דרך הסופרים ולא יסיר חומר מוצק.

 2. בדוק אם המגביה תאימות לסוג המשטח

  שוב קרא את התווית. בעוד שרוב המגבונים בטוחים לשימוש על משטחים קשים ולא נקבוביים כמו לרבד, גרניט אטום, ויניל ופיברגלס, הם אינם בטוחים לשימוש על עץ לא גמור או על משטחים שחוקים במיוחד. בדקו תמיד באזור קטן כדי לוודא שאין תחריט או שינוי צבע.

 3. בדוק את רמת הלחות של המגבון

  כדי להיות יעיל, המגבון חייב להכיל חומר חיטוי. אם המכל הושאר פתוח והמגבונים יבשים למגע, הם לא יציעו את רמת החיטוי שהובטחה.

  עצה

  אם מגבוני חיטוי התייבשו, ניתן להחיותם על ידי הוספת אלכוהול איזופרופיל (שפשוף) 70% למכל או לאריזה. יוצקים את האלכוהול וסוגרים את המיכל היטב. אפשר למגבונים לספוג את האלכוהול לחלוטין לפני השימוש.

 4. נגבו משטחים

  בעזרת מגבון אחד בכל פעם, התחל בראש משטח אנכי ומנגב כלפי מטה. התחל בקצה אחד של משטח אופקי ועבר לאט לקצה הנגדי. המשטח הקשה צריך להיות רטוב ומבריק בעליל.

  השתמש בכמה מגבונים כדי לכסות שטחים גדולים. אחת לנגב יכול לספק חיטוי נאות רק על שטח של כ שלושה מ' 2 או פחות.

 5. תן לחומר החיטוי לעבוד

  הקדש דקה לקרוא את התווית על מגבוני החיטוי ופעל לפי ההמלצות בתווית המוצר
  הקדש דקה לקרוא את התווית על מגבוני החיטוי ופעל לפי ההמלצות בתווית המוצר.

  הן עבור מגבוני חיטוי ליסול והן של קלורוקס, על המשטח הקשה להישאר רטוב לפחות ארבע דקות -10 דקות, הוא הטוב ביותר עבור כל החיידקים להיהרג.

 6. אפשר למשטח להתייבש באוויר

  זמני הייבוש מושפעים מטמפרטורת החדר והלחות. אפשר למשטח להתייבש באוויר. אל תנגב את חומר החיטוי.

 7. שוטפים הכנת אוכל ומשטחי אכילה

  ברגע שחומר החיטוי יבש, אם יש להשתמש בשטח להכנת אוכל או לאכילה, יש לשטוף את המשטח במים טריים ולייבש אותו במגבת נקייה.

  יש לבצע את אותם השלבים אם הפריט המחוטא הוא צעצוע או משטח שעלול להסתיים בפה של ילד.

 8. השלך את המגבון כהלכה

  בעוד קלורוקס הודיעה זה עתה על מגבון שניתן לקומפוסט, לרוב המגבונים יש מצע לא ארוג שיש להשליך לפח אשפה. אסור לשטוף מגבונים לחיטוי בשירותים מכיוון שהם עלולים לגרום לסתימות בצינורות ובמערכות ספיגה.

 9. שטוף את הידיים

שטפו תמיד את הידיים במים וסבון לאחר שימוש בתכשיר ניקוי כלשהו.

האם אתה באמת זקוק למגבון חיטוי?

על פי המרכזים לבקרת מחלות ומניעתן (CDC), ניקוי וחיטוי משטחים באופן קבוע במהלך התפרצות נגיף חיוני למניעת התפשטות המחלה. אמנם מגבון חיטוי נוח, אך ייתכן שלא זוהי הבחירה הטובה ביותר או החסכונית ביותר בכל אזור בבית.

מגבוני חיטוי הם דרך מושלמת לחיטוי אזורים קטנים כמו ידיות לדלתות, משיכות ארונות, ידיות למכשירים ומשטחי מגע. בדוק את הנחיות היצרן אך ניתן לחטא את רוב המקלדות, השלטים, בקרי המשחק ומארזי הטלפון בעזרת מגבון. בחלק מהטלפונים הסלולריים יש ציפוי מגן על המסך שעלול להיפגע מכימיקלים מסוימים, לכן בדקו לפני שאתם מנקים.

באזורים גדולים יותר בביתך, ניתן לבצע חיטוי גם עם תמיסות אקונומיקה כלור מדוללות, 70 אחוז פתרונות אלכוהול, וחומרי חיטוי ביתיים אחרים הרשומים ל- EPA כמו שמן אורן ופתרונות פנוליים. עקוב אחר הוראות המוצר ונקה משטחים לפחות פעמיים ביום. אם מישהו בביתך חולה, יש לנקות את המשטחים מיד לאחר שהאדם הנגוע נגע בו.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail