איך מנקים תקרת פופקורן?

תקרות פופקורן הותקנו לראשונה בשנות החמישים כדרך חסכונית יותר לסיים תקרה מאשר להשתמש בטיח
תקרות פופקורן הותקנו לראשונה בשנות החמישים כדרך חסכונית יותר לסיים תקרה מאשר להשתמש בטיח.

תקרות פופקורן הותקנו לראשונה בשנות החמישים כדרך חסכונית יותר לסיים תקרה מאשר להשתמש בטיח. בוני בית גם סבר שהמרקם הנוסף הוא אלמנט עיצובי רצוי להסתרת פגמים בתקרה ולעזור לספיגת קול. תערובת הטיח שולבה עם חלקיקי קלקר כדי ליצור את המרקם דמוי גבינת הקוטג '. למרבה הצער, מרקם זה יכול ללכוד ולהחזיק הרבה אבק ולכלוך.

בעוד שבעלי בתים רבים הוסרו תקרות פופקורן, רבים נותרים וזקוקים לניקיון. הניקיון קצת לוקח זמן וזה יכול להיות עבודה מבולגנת, אבל אפשר לעשות את זה.

אזהרה

לפני שאירופה אסרה על אסבסט כחומר בניין, כמה נוסחאות תקרת פופקורן הכילו את המסרטן הידוע. אם הבית שלך נבנה לפני 1979, אתה צריך לבדוק את האסבסט לפני ניקוי או הסרת תקרת פופקורן.

באיזו תדירות לנקות תקרת פופקורן

מכיוון שמרקם של תקרות פופקורן לוכד אבק, חרקים וקורי עכביש, הם יכולים להיות עמומים למדי. למרבה המזל, ניקוי יסודי פעם בשנה יסייע להבהרתם ולהפחתת האלרגנים הביתיים. יש לבדוק ולנקות את פינות החדר ואזורים ליד פתחי אוורור HVAC לעתים קרובות יותר. ניקוי תקרת פופקורן יכול להיות עבודה מבולגנת מכיוון שחלק מהמרקם כמעט תמיד משתחרר בזמן שאתה מנקה. הקדישו זמן רב לביצוע העבודה.

אם התקרה התחללה על ידי נזילות גגות, שומן בישול כבד, סיגריות או עשן אח אפילו מקמיני הגז, כמעט בלתי אפשרי להסיר את הכתמים הללו על ידי ניקוי פשוט. בחירה טובה יותר היא להשתמש בפריימר חוסם כתמים ואז לצבוע מחדש את התקרה כדי להאיר את החדר.

מה אתה צריך

אספקה

 • מים
 • נוזל לניקוי כלים
 • אקונומיקה כלור

כלים

 • זרוק מטליות או ברזנטים
 • מסכת מגן ומשקפי בטיחות
 • סולם מדרגות חסון
 • שואב אבק עם חיבורי מכחול, מטאטא, גלגלת צבע מוך מוך בעל ידית ארוכה
 • סרט דביק (אופציונלי)
 • בקבוקי ריסוס
 • ספוג (ים)
 1. בצע את עבודת ההכנה

  הוציאו כמה שיותר רהיטים מהחדר. השתמש במטליות טיפה, ברזנטים או סדינים ישנים כדי לכסות את כל השאר, כולל הרצפה. זה יקל על הניקוי וימנע כתמים על הרהיטים והשטיח מציוד ניקוי.

  עליך ללבוש מסכה כדי להימנע משאיפת יותר מדי אבק ומשקפי בטיחות כדי להגן על עיניך מפני אבק וכימיקלים לניקוי.

 2. הסר את האבק

  באיזו תדירות לנקות תקרת פופקורן
  באיזו תדירות לנקות תקרת פופקורן.

  השלב הראשון הוא הסרת כל חלקיקי האבק וקורי העכביש שנלכדו בין בליטות המרקם. בחר את הכלי המתאים ביותר עבורך. וודאו שיש לכם כלים עם ידיות מספיק זמן כדי להגיע לתקרה או סולם מדרגות חסון מאוד.

  • השתמש אבק: ואקום A עם צינור ארוך מצורף המברשת הרחבה ביותר שלה היא הדרך הטובה ביותר כדי ללכוד את האבק ולמנוע ממנו להתפשט ברחבי החדר.
  • השתמש במטאטא: מטאטא בעל זיפים רכים עובד היטב לסחיבת אבק. אל תעבוד בצורה אגרסיבית מדי מכיוון שאתה עלול להסיר יותר פופקורן ממה שאתה רוצה.
  • השתמש ברולר צבעוני ובצינור דבק או ברולר מוך דביק: אם אין לך גליל דביק בעל ידית ארוכה, עטוף סרט דביק סביב גליל צבע כשהצד הדביק פונה כלפי חוץ. גלגל אותו על פני התקרה כדי ללכוד אבק. החלף את הקלטת לעיתים קרובות.
 3. הבהירו אזורים סתומים

  כדי לנקות תקרה מטופשת, מערבבים כפית אחת של נוזל כלים עם חותכי שומן לרבע מים חמים. מניחים את התערובת בבקבוק ריסוס. בעזרת סולם המדרגות, עם הבקבוק לפחות 30 ס"מ מהתקרה, מרססים כל פעם קטע קטן מהתקרה. אין להרטיב את התקרה יתר על המידה.

  השתמש בספוג כדי למחוק את תמיסת הניקוי ואת האדמה. שטפו את הספוג לעיתים קרובות במים פשוטים כדי להסיר אדמה שהצטברה וסחטו מים עד שהספוג יהיה רק מעט לח.

  ניתן גם להשתמש בגליל צבע כדי למרוח את תמיסת הניקוי. הגלגל חייב להיות רק לח מעט - ללא מים נוטפים! גלגל את התמיסה על שטח קטן בכל פעם. שוטפים היטב את גליל הצבע המלוכלך ומסירים מים רבים ככל האפשר לפני שעוברים לחלק חדש לניקוי.

 4. הלבנת אזורים מוכתמים כהים

  אם היה לך כתם נזילה קטן או שיש לך קטעים כהים ליד אח, תמיסה של חלק אחד של מים וחלק אחד של אקונומיקה כלור יכולה להבהיר את הכתם. מערבבים את התמיסה בבקבוק ריסוס ומרכיבים משקפי בטיחות, מרססים קלות את האזור המוכתם בתמיסת האקונומיקה. אפשר לאזור להתייבש באוויר.

 5. מחזירים אוויר כדי לייבש במהירות

  לאחר ניקוי או טיפול בכתמים כלשהם, השתמש במאווררים במחזור לייבוש התקרה במהירות האפשרית. אל תחזור לטפל שוב בכתמים עד שהתקרה יבשה לחלוטין. לחות רבה מדי עלולה לגרום להתפרקות המרקם.

 6. בצע ניקוי סופי

כשהתקרה נקייה, הסר את מטליות הטיפה מהחדר ושואב אבק שנפל מפופקורן ואבק. השלך את החומר הרופף בזהירות מכיוון שלא ניתן לצרוך חיות מחמד או ילדים.

מאמרים בנושאים דומים
 1. הדרך הנכונה להשתמש במגבונים ליסול
 2. איך מנקים מחבתות וכלי קרמיקה?
 3. 8 שימושים מפתיעים לשואב האבק שלך
 4. איך מנקים רצפות אריחים?
 5. איך מנקים דלתות מקלחת?
 6. 14 המתכונים הטובים ביותר לחיטוי ידיים DIY
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail