ניקוי מאושר על ידי CDC

ניקוי לא הורג חיידקים אלא מדלל את המספרים על ידי הוצאתם עם מים וסבון ומוריד את הסיכון להתפשטות זיהום
ניקוי לא הורג חיידקים אלא מדלל את המספרים על ידי הוצאתם עם מים וסבון ומוריד את הסיכון להתפשטות זיהום.

כשאתה מסתכל על הבית שלך ועל בתים של חברים ובני משפחה, אתה כנראה רואה רמות שונות של ניקיון. חלקם שומרים על בית ללא רבב עם הכל מסודר ובמקום. אחרים רופפים יותר ומאפשרים לפירורים להתאסף על שולחנות וארנבות אבק להתרבות מתחת למיטות. ואז יש כאלה שלא נראה שאכפת להם כיור מלא כלים מלוכלכים או ערימות כביסה על רצפת האמבטיה.

תקנים בניקיון הם בחירה אישית עד שהתנאים הופכים לסכנת חיי אדם. כאשר נגיף מגיפה מסכן חיים כמו COVID-19 או H1N1 משתולל ומתפשט, המרכזים לבקרת מחלות ומניעתן (CDC) קבעו המלצות לניקוי וחיטוי בתים (ומרחבים ציבוריים) כדי לסייע במניעת התפשטות הזיהום..

יש לעקוב אחר הנחיות אלה בכל חשיפה פוטנציאלית לזיהומים ויראליים ואם מישהו בביתך כבר חולה. טיפול נוסף חשוב במיוחד אם לבן משפחה יש מערכת חיסונית מוחלשת.

תרגול היגיינה אישית

על כל אחד מבני הבית לשטוף את ידיו בסבון ובמים חמים מספר פעמים במהלך היום כדי לדלל את מספר החיידקים על העור. הימנע מלגעת בעיניים, באף או בפה בידיים לא שטופות. זמני שטיפת הידיים הזדמניים הם:

 • לאחר קניות או שימוש בתחבורה ציבורית או במתקנים
 • לאחר התעטשות, שיעול או נשיפה באף
 • לאחר השימוש בשירותים
 • לפני הכנת אוכל ואכילה
 • לאחר שסייע לאדם אחר בטיפול שגרתי

יש לסבן היטב את הידיים ולשפשף אותן בזריזות לפחות 20 שניות לפני השטיפה ולייבש על מגבת רעננה ונקייה.

אם אין מים וסבון, ניתן להשתמש בחיטוי ידני על בסיס אלכוהול המכיל לפחות 60 אחוז אלכוהול. אם הידיים שלך מלוכלכות בעליל, נגב אותן תחילה עם מגבת נייר. חומרי ניקוי ידיים אינם יכולים לחדור דרך שמן או אדמה כבדה.

ללבוש כפפות חד פעמיות בעת ניקוי וכביסה

כדי להגן על העור מפני חיידקים וכימיקלים קשים בעת ניקוי בחומרי חיטוי, לבש כפפות חד פעמיות. אם אתה לובש כפפות רב פעמיות, אל תשתמש בהן למטרות אחרות. שטוף תמיד את הידיים גם אם אתה לובש כפפות לאחר שימוש בכל סוג של חומר ניקוי.

נקה וחטא אזורי מגע נפוצים פעמיים ביום

יש לנקות שולחנות, דלפקים, ידיות דלתות, מתגי תאורה, ברזים, שירותים, שלט רחוק, טאבלטים, טלפונים סלולריים ומשטחים אחרים שנגיעה בהם לעתים קרובות עם חומרי ניקוי ביתיים וחומרי חיטוי המומלצים על ידי Epa לפחות פעמיים ביום.

אם משטחים מלוכלכים בכבדות או שמנוניים, יש לנקות אותם היטב לפני שניתן לחטא אותם. ניקוי לא הורג חיידקים אלא מדלל את המספרים על ידי הוצאתם עם מים וסבון ומוריד את הסיכון להתפשטות זיהום. השתמש במנקה לכל מטרה, במים חמים ובמטלית מיקרופייבר לניקוי המשטחים. המיקרופייבר מספק שחיקה עדינה להרמת חלקיקים מיובשים.

חיטוי משטחים באמצעות כימיקלים ההורגים את כל החיידקים שנותרו.

בחר חומר חיטוי

כל מי שחולה צריך להישאר בחדר השינה שלו או באזור אחד ככל האפשר
במידת האפשר, כל מי שחולה צריך להישאר בחדר השינה שלו או באזור אחד ככל האפשר.

חומרי חיטוי הורגים נגיפים, חיידקים ופטריות העלולים להזיק. תמיסות אקונומיקה של כלור ואלכוהול בעוצמות מתאימות, כמו גם חומרי חיטוי ביתיים הרשומים ב- EPA יעילים לשימוש ביתי.

אקונומיקה כלור: מערבבים תמיסה של 5 כפות אקונומיקה טרייה לליטר מים. כדי להיות יעיל כחומר חיטוי, חייב להיות ריכוז של 5,25% עד 6,15% של נתרן היפוכלוריט במוצר, לכן בדוק את התווית. אקונומיקה כלור היא גם קלה וגם רגישה לטמפרטורה. בין אם הבקבוק נפתח ובין אם לאו, הוא יאבד מעוצמתו תוך שישה עד 12 חודשים לאחר הרכישה.

אלכוהול איזופרופיל: אחוז האלכוהול חייב להיות לפחות 70 אחוז בכל חומר ניקוי או מגבון על בסיס אלכוהול כדי להיות יעיל כחומר חיטוי.

החל את חומר החיטוי כהלכה

על משטחים קשים, יש למרוח את חומר החיטוי בכמות גדולה מספיק כדי שהמשטח יישאר רטוב לפחות ארבע עד חמש דקות. אפשר למשטחים להתייבש באוויר לפני השימוש. אין לנגב את חומר החיטוי אלא אם כן האזור ישמש להכנת אוכל.

קרא את כל תוויות המוצרים ופעל לפי ההוראות לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

נקה וחטא צלחות, כוסות וכלים בזהירות

אם אתה משתמש במדיח כלים שמוגדר לטמפרטורת המים הנכונה, פריטי שירות המזון יהיו מחוטאים ובטוחים לשימוש וניקיון. בעת שטיפת כלים שוטפים כרגיל ומוסיפים השריה סופית בתמיסה של כף אחת של אקונומיקה כלור ללא ריח לכל ליטר מים קרים למשך שתי דקות לפני שמנקזים את התמיסה ומאפשרים לייבוש הכלים באוויר.

נקה וחטא כביסה

בעת טיפול בכביסה, לבש כפפות חד פעמיות והרחיק את הבגדים המלוכלכים מהפנים שלך. זה חשוב במיוחד אם מישהו בבית חולה.

מכבסים כרגיל אך מוסיפים חומר חיטוי כביסה בטיחותי לסוגי הבדים השונים והשתמש במים החמים ביותר המומלצים לבד. במידת האפשר, ייבש את הבגדים בחום גבוה במייבש אוטומטי.

יש לחטא קולבנים או שקיות כביסה לאחר כל מטען ובמיוחד לפני שמכניסים בגדים נקיים חזרה למיכל.

בידוד בני משפחה חולים ככל האפשר

במידת האפשר, כל מי שחולה צריך להישאר בחדר השינה שלו או באזור אחד ככל האפשר.

 • נקה משטחים וכביסה המשמשים את האדם הנגוע בתדירות גבוהה יותר.
 • אם לא ניתן להקדיש חדר אמבטיה לאדם החולה, יש לחטא אותו לאחר כל שימוש. מטפל צריך ללבוש כפפות מגן ומשקפי ראייה בעת ניקוי הגופי.
 • אל תאפשר לאנשים נגועים לחלוק מגבות, כריות או שמיכות עם בני משפחה אחרים.
 • ללבוש כפפות חד פעמיות בעת טיפול בצלחות וכלי אוכל, אפילו חד פעמי.
 • מרפדים פחי אשפה בשקיות אשפה ומרוקנים אותן לעיתים קרובות. ללבוש כפפות, להרחיק את השקיות מהפנים שלך, ולאטום אותן היטב לפני שתשליך אותן לשקע גדול יותר.
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך מנקים תקרת פופקורן?
 2. הדרך הנכונה להשתמש במגבונים ליסול
 3. איך מנקים דלתות מקלחת?
 4. איך מנקים מחבתות וכלי קרמיקה?
 5. 15 חומרי החיטוי הטובים ביותר ב- DIY
 6. 8 שימושים מפתיעים לשואב האבק שלך
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail