שימושים לאפיית סודה בכביסה

אתה עדיין יכול לנטרל אותה עם סודה לשתיה לפני הכביסה כדי למנוע נזק נוסף למכונה שלך
אם החומצה כבר מיובשת, אתה עדיין יכול לנטרל אותה עם סודה לשתיה לפני הכביסה כדי למנוע נזק נוסף למכונה שלך.

זה אולי נשמע כמו סיפור של נשים זקנות, אבל הוספת סודה לשתייה לכמות הרגילה של חומר הכביסה הנוזלי שלך באמת תהפוך את הבגדים הצבעוניים שלך לבהירים יותר ולבנים שלך לבנים יותר. סודה לשתיה היא מכשיר ניקוי לחות ומנקה טבעיים, והיא גם מרככת את המים, מה שאומר שתוכלו לברוח עם פחות חומר ניקוי. זה גם עוזר לשמור על ניקיון המכונה שלך!

הכימיה של סודה לשתיה

סודה לשתיה (המכונה טכנית סודיום ביקרבונט) דומה מאוד לתרכובת המכונה סודה לשטיפה (נתרן פחמתי) ויכולה לשרת את אותה פונקציה בכביסה. זו אבקה אלקליין קלה מאוד שמעלה מעט את ה- pH של המים כשמערבבים אותה. זהו גם חומר חיטוי קל שיעכב את צמיחת החיידקים.

להבהרת לבנים וצבעים עזים

הוסף 0,5 כוס סודה לשתייה לכביסה כאשר אתה מוסיף את חומר הניקוי הנוזלי הרגיל שלך. סודה לשתייה תיתן לכם לבנים חדים יותר, בהירים בהירים יותר ובגדים נטולי ריח.

לנטרול חומצה

דליפות חומצה וכתמים על בגדים יכולים להגיע ממקורות שונים, כולל:

שטפו במהירות את נזילות החומצה ואז פזרו סודה לשתייה על הבגדים שלכם כדי לנטרל את החומצה ולמנוע נזק. אם החומצה כבר מיובשת, אתה עדיין יכול לנטרל אותה עם סודה לשתיה לפני הכביסה כדי למנוע נזק נוסף למכונה שלך.

להסרת כתמי עפרון

אם עפרונות נשטפו בטעות עם מטען של בגדים, יתכן שיש עדיין תקווה להסרת האומנות. שטפו את הבגדים במים החמים ביותר המותרים לבד והוסיפו 0,5 קופסא סודה לשתייה לעומס הכביסה.

להבהיר מצעים בגילאים

סודה לשתיה יכולה להיות יעילה מאוד בהסרת כתמים ממצעים עדינים הנגרמים על ידי גיל. מכיוון שמדובר במנקה טבעי, אתה יכול לסמוך על כך שהמצעים הישנים שלך יובילו ויתבהרו ולא ייפגעו. חומרי ניקוי רגילים עלולים לפגוע במצעים, ולכן השיטה כאן היא לשטוף עם סודה לשתיה בלבד, לא כתוסף לחומר ניקוי. אם למצעים שלך יש כתמים, הקדם אותם על ידי שפשוף אותם עם משחה העשויה סודה לשתיה ומים.

כמרכך כביסה

במקום להשתמש במרכך כביסה, נסו להוסיף למחצית השטיפה 0,5 כוס סודה לשתיה. סודה לשתיה משמשת כמרכך טבעי ועדינה יותר לבני הבית שיש להם רגישות לעור לכימיקלים הנמצאים במרככי כביסה מסחריים.

להסרת ריחות

הוספת 0,5 כוס סודה לשתיה מסייעת להסרת ריחות מבגדים (ונעליים) וגם מרככת אותם באופן טבעי. נסו את הטריק הזה עם בגדי כושר, מגבות ישנות מעופשות שעשויות להיות בעלות ריח מתמשך, ובגדי ים שריח של כלור.

אם הבגדים שלך מריחים כמו זיעה או עשן, עדיף לתת להם להיספג בתמיסת סודה לשתייה למשך לילה. השריה נותנת לסודה לשתיה זמן ללכת לעבודה כמפח ריחות.

 1. מערבבים כוס אחת של סודה לשתיה עם ליטר מים בדלי.
 2. הוסף את הבגדים שלך לדלי, וסחרר אותם סביב כדי לוודא שהם ספוגים לחלוטין.
 3. השאירו את הבגדים למשך הלילה והלבנו אותם למחרת.

כמרכך מים

באזורים שבהם אספקת המים מכילה מינרלים גבוהים (מים קשים), סודה לשתיה שנוספה לעומס כביסה תמנע את הסחרחורת בבגדים הנשטפים במים קשים. הוסף 0,25 קופסת סודה לשתיה לכל עומס כביסה כדי לרכך את המים. אם יש לכם מרכך מים, סודה לשתיה מיותרת.

לניקוי מכונת הכביסה

הכינו משחה של סודה לשתייה ומים והשתמשו בה בכדי לשטוף את פנים המכונה. מרחו את הדבק על מטלית או ספוג ושפשפו את המשטחים הפנימיים של המכונה; לשטוף בסיום. בפעם הבאה שמסטיק או קני סוכריות בטעות משתחררים במכונת הכביסה, השתמש בסודה לשתייה ובכלי פלסטיק כדי לקרצף בעדינות את ההפתעות שנתקעו מהמכונה. ניתן להשתמש באותה הדבק לקרצוף עדין של כתמים מהמשטחים החיצוניים באמייל של מכונת כביסה או מייבש.

ניתן להשתמש בחומץ וסודה לשתייה לניקוי יסודי ולרענון מכונת הכביסה שלך.

 1. הגדר את מכונת הכביסה שלך על מחזור המים החמים בהגדרת העומס הגדולה ביותר, ואז הוסף 3 או 4 כוסות חומץ לבן.
 2. תנו למכונה לפעול כדקה ואז הוסיפו 0,5 כוס סודה לשתיה. תנו למכונה לרוץ עוד דקה, ואז עצרו את המחזור ואפשרו למים לשבת במכונה למשך 30 עד 60 דקות.
 3. אם תרצה, תוכל להשתמש בתערובת שבאמבטיה כדי לקרצף את מתקן הניקוי ואת דפנות המכונה בזמן שאתה ממתין.
 4. לאחר שהמיכל סיים את ההשריה, הפעל מחדש את המחזור, אפשר לו להשלים ואז הפעל מחזור מים חמים נוסף כדי לשטוף הכל ביסודיות.

להגברת עוצמת האקונומיקה

הוספת 0,5 כוס סודה לשתייה במכונות להעלאה עליונה (0,25 כוס למעמיסים קדמיים) תגדיל גם את עוצמת האקונומיקה, כך שתצטרכו רק חצי מהכמות הרגילה בכדי לקבל את אותה יעילות.

מאמרים בנושאים דומים
 1. ניקוי מאושר על ידי CDC
 2. איך מנקים תקרת פופקורן?
 3. 15 חומרי החיטוי הטובים ביותר ב- DIY
 4. הדרך הנכונה להשתמש במגבונים ליסול
 5. איך מנקים רצפות אריחים?
 6. איך מנקים דלתות מקלחת?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail