כיצד לנקות ולהסיר כתמים מרצפות למינציה?

יש הרבה פתרונות שאינם כוללים החלפת הלוחות
ולמרות שרצפות הלמינציה יכולות להיות קשות לנגב, יש הרבה פתרונות שאינם כוללים החלפת הלוחות.

זה תרחיש מוכר: ריצוף למינציה הופך להיות גרגירי, דביק או מפוספס לאחר המפה, ומשאיר את הרצפה פחות גרוע מאשר אם היית משאיר אותה מלוכלכת. ובכן, הניח את מוט התור! אין צורך לחטט את רצפת הלמינציה שלך רק בגלל שהיא מתפקדת כמו תת רצפת דיקט. הבנת ריצוף למינציה, והדרך הטובה ביותר לנקות ולהבריק אותה היא המפתח לגרום לרצפת העץ המלאכתית שלך להיראות כמו מקבילה מעץ הפרקט. ולמרות שרצפות הלמינציה יכולות להיות קשות לנגב, יש הרבה פתרונות שאינם כרוכים בהחלפת הלוחות.

באיזו תדירות לנקות רצפות למינציה

רצפות למינציה צריכות להיות מוגבות באבק או בשואב אבק מדי יום בכדי להסיר לכלוך פנימי וחצץ שעלול לגרום לשריטות ולשחיקת גימור הרצפה. אל תשכח להסתכל מתחת לשטיחים באזור שיכולים ללכוד חצץ שיגרד רצפות. יש לנקות מיד נזילות ובלאגן בוצי. תלוי בכמות התנועה בקומות, יש לנקות אותן היטב מדי שבוע.

מה שאתה תצטרך

ציוד / כלים

 • לנגב אבק
 • שואב אבק
 • סמרטוט לח
 • מטליות ניקוי

חומרים

 • מנקה לרצפת למינציה
 • חומץ לבן מזוקק (אופציונלי)
 • שפשוף אלכוהול (אופציונלי)

הוראות

 1. סמרטוט אבק או רצפת ואקום

  קבל לעצמך מגב אבק או שואב אבק כדי להסיר לכלוך על פני השטח. חלקיקים גרגירים אלה יאספו על ידי המגב הרטוב ויתפשטו על הרצפה. במקרה הטוב, הם יתרמו לפסים ושאריות. במקרה הגרוע, החצץ הזה יגרד ויבקע את פני הרצפה. אם אתה משתמש בשואב אבק, בחר במכונה עם הגדרה לרצפות קשות, שכן שואבים עם מברשות מתגלגלות עלולים לשרוט ולפגוע בלמינציה לאורך זמן.

  עצה

  זה אמנם נראה לא אינטואיטיבי, אך מטאטא מסורתי אינו הכלי הטוב ביותר לריצוף למינציה. מטאטאים רגילים משאירים אחריהם חלקיקים, וכתוצאה מכך נוצרת רצפה שעדיין מכילה חצץ כשפורצים את המגב.

 2. בחרו בפתרון ניקוי

  ניקוי רצפות למינציה יקר הוא לא תמיד התשובה הטובה ביותר. בחרו חומר ניקוי שתוכנן לעבוד עם סוג הרצפה שלכם ומתאים גם לתקציב שלכם, ויתרה מכך, הכינו פיתרון משלכם באמצעות חומץ או אפילו מעט אלכוהול משפשף. ובכל פיתרון שתבחרו, אל תגזימו. בעוד שמשתמש בטונות של חומרי ניקוי על רצפה מלוכלכת הוא מפתה, הוא משאיר אחריו שאריות שמקהות את גימור הרצפה. שאריות אלו מהוות את הגורם המוביל לרצפות למינציה בעלות מושתק לאורך זמן.

 3. רצפות סמרטוטים לחות

  מים ונוזלים אחרים יכולים לחלחל בין לוחות הלמינציה ולגרום לנפיחות, ולבסוף לפגוע ברצפה שלך. בעת הניקוי, הקפידו על שימוש מינימלי במים ורססו כמה שיותר חומרי ניקוי על הרצפה על פי קטע נתון. אם אתה משתמש במגב מסורתי, סחט אותו עד שהוא בקושי לח. אם נשארים עודפי מים או נוזלים לייבוש, אתם משתמשים יותר מדי: הרצפה צריכה להתייבש תוך דקה עד שתיים מגיה.

 4. חובב לזרוח

  אם אתה באמת רוצה לגרום לרצפה שלך לזרוח לאחר המפה, צף אותה יבשה. מטלית ניקוי סופגת המחוברת למגב אבק עובדת היטב, כמו גם ראש מגב יבש ומיקרופייבר. חיתולי בד מהווים אפשרות מעולה לעיצוב DIY ומטליות ניקוי מיקרופייבר עובדות טוב לעבודת ידיים וברכיים אולטימטיביות. עבדו במעגלים עם הכלי שבחרתם והרחו בעדינות כל קטע ברצפה לקבלת ברק יפה.

עצה

ברגע שהקומה שלך נראית נהדר, הגיע הזמן לנקוט באמצעי הגנה כדי לשמור עליה ככה. הציבו מחצלות רצפה פנימיות וחיצוניות בכניסה לביתכם. שקול כלל איסור נעל בבית והכנס תזכורת קטנה לחדר הבוץ. נגב נזילות, בלגנים והצפת השקיית צמחים ברגע שהיא מתרחשת. והשתמש בכריות רצפה מגן בתחתית הכיסאות, הספות והשולחנות כדי למנוע מהרצפה שלך להזדקנות או לפגוע בטרם עת.

מאמרים בנושאים דומים
 1. שימושים לאפיית סודה בכביסה
 2. ניקוי מאושר על ידי CDC
 3. איך מנקים רצפות אריחים?
 4. איך מנקים תקרת פופקורן?
 5. איך מנקים מחבתות וכלי קרמיקה?
 6. 15 חומרי החיטוי הטובים ביותר ב- DIY
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail