כיצד לנקות כלי בישול ומקלות בישול?

באיזו תדירות לנקות כלי בישול מפלסטיק
באיזו תדירות לנקות כלי בישול מפלסטיק.

כלי בישול ואפייה לא מקל יכולים לייצר תוצאות באיכות שף אם אתה לוקח את הזמן והמאמץ להשתמש בו ולטפל בו כראוי. ניקוי לא תקין עלול לעוות או להרוס את כלי הבישול הלא מונע. אמנם עליך לבדוק תמיד עם יצרן המוצר שלך לגבי המלצות ספציפיות, אך ישנם כמה כללי ניקוי כלליים שיעזרו לצבור ביצועים עליונים ועמידות מכלי הבישול הלא מונע שלך.

לפני השימוש בכלי בישול חדשים

לפני שמשתמשים בכלי בישול חדשים בפעם הראשונה, שטפו אותם במים חמים וסבון, שטפו היטב וייבשו אותם היטב במגבת כותנה או פשתן רכה. כדי להבטיח ביצועים מונע-סטיק מההתחלה, נהוג היה "לתבל" או "להתנות" את התבנית על ידי ציפוי קליל של המשטח בכל סוג של שמן בישול, אפייתו וניגובו. לפחות יצרנית אחת, Calphalon, אומרת שתיבול חד פעמי זה אינו הכרחי עבור כלי בישול נון-סטיק.

באיזו תדירות לנקות כלי בישול מפלסטיק

נקה את כלי הבישול הנונסטיקים שלך לאחר כל שימוש. שמירה על ניקיון כלי הבישול הנונסטיקים שלכם תספק ביצועים עקביים ואיכותיים יותר. כל שאריות מזון או שאריות שומן יתבשלו על פני השטח ויתפחמו ויגרמו להידבקות המזון. את השאריות המבושלות קשה לראות וקשה להסיר אותה, לכן יש לשטוף בזהירות וביסודיות בכל פעם.

מה אתה צריך

אספקה

 • מים חמים וסבון
 • חומר ניקוי כלים המיועד לשטיפת ידיים
 • מטלית, ספוג, מקרצף ניילון או ספוג עטוף רשת ניילון כגון משטח דובי

כיצד לנקות כלי בישול נונסטיקים ביד

 1. התחל בכלי בישול מגניבים

  זה הכרחי לתת לכלי הבישול להתקרר לחלוטין לפני הכביסה; טבילת מחבת חמה במים קרירים יותר עלולה לעוות אותה ולהרוס אותה לצמיתות.

 2. תמיד שוטפים ידנית

  למרות שזה מפתה להכניס את התבניות למדיח הכלים, התנגד לנוחיות ותשטוף תמיד כלי בישול נון-סטיק בידיים עם מים חמים וסבון בעזרת חומר ניקוי כלים בלבד המיועד לשטיפת ידיים. החום הגבוה של מדיח כלים ביתי רגיל יכול לא רק להרוס משטחים שאינם מדביקים, אלא גם לבטל את האחריות. הקפד לא להשתמש בחומרי ניקוי קשים כגון אקונומיקה, חומרי ניקוי שוחקים או כימיקלים אחרים על משטחים שאינם מדביקים.

 3. קרצוף עדין

  למרות שעדיף לטפל בסירים ובמחבתות האלה כאילו הם שבירים, אתה יכול לקרצף בלגנים עקשניים עם מעט שומן במרפקים ומטלית כביסה, ספוג, מקרצף ניילון או ספוג עטוף רשת ניילון כגון כרית דובי. כדי למנוע את הסיכון לשאריות ולהפחמת הגזים, זה הרגל טוב לשטוף כל חתיכה פעמיים כדי להבטיח כי כל זכר אחרון של מזון ושמן או חמאה יוסר. חשוב לא להשתמש בשוחקים כגון צמר פלדה, מברשות נוקשות או רפידות קרצוף, אשר יגרדו את פני השטח ויהרסו את כלי הבישול שלך.

 4. לשטוף

  הקפידו לשטוף היטב, וודאו כי כל שאריות הסבון נשטפו והוסרו.

 5. התייבש היטב

ייבש כל חתיכה לחלוטין. השתמש במטלית או בסמרטוט נקי.

אחסון נכון

אחסון זהיר חשוב לאורך החיים ולביצועים של כלי בישול נון-סטיק. רוב היצרנים ממליצים לאחסן את כלי הבישול שלך על מדף תלייה עם הרבה מקום בין פריטים. אל תדאג אם אין לך מתלה תלוי. אתה יכול לאחסן את כלי הבישול שלך בבטחה בארון על ידי שכבת מטלית רכה, כמו שמיכת קבלת תינוק או מגבת כלים גדולה מדי, בין כל סיר לתבנית כדי להגן על משטח החלקה מפני מגע עם מתכת חשופה, שעלולה לשרוט או לפגוע. זה.

טיפים לשמירה על כלי הבישול הנונסטיים שלך נקיים יותר

ככל הנראה הכלל החשוב ביותר בכלי בישול נון-סטיק הוא לעולם לא להשתמש בכלי מתכת על גבי משטחי הניט-סטיק שלך; הם עלולים לפגוע בציפוי בשבריר שנייה. בחר במקום זאת בחומרים כמו עץ, ניילון, פלסטיק, גומי או סיליקון, או השתמש בכלים מצופים במיוחד המיועדים למשטחים שאינם מדביקים. לעולם אל תחתוך באוכל שאתה מבשל בעזרת סכין; זוהי דרך בטוחה לפגוע במשטח ולבטל את האחריות. כמו כן, אל תשתמשו בתבנית טפלון מתחת לפלטה ולא תאפו בטמפרטורות הגבוהות מ -450 מעלות פרנהייט. החום העז יפגע בגימור.

טיפים לבישול עם כלי בישול נונסטיים

כלי בישול נונסטיים מבצעים ביצועים טובים יותר בטמפרטורות מעט נמוכות יותר מאשר כלי בישול רגילים; ניסויים יעזרו לך למצוא את ההגדרות המושלמות. קלפלון ממליצה על מה שהיא מכנה "מבחן החמאה:" מחממים את התבנית על בינונית-גבוהה, וכששפתה מרגישה חמה למגע, מוסיפים טפיחה חמאה. אם הוא מבעבע, החום תקין. אם הוא משחים במהירות ונשרף, נקה את המחבת ונסה שוב במצב חום נמוך יותר.

היתרון הגדול ביותר של כלי בישול נונסטיקים הוא בכך שהוא אינו זקוק לחמאה או שמן כדי לשחרר את המזון בצורה נקייה, אך בהחלט ניתן להוסיף שומנים לטעם ולמרקם. זה כלי הבישול המושלם לאנשים שצופים במשקל או ברמות הכולסטרול שלהם או שעוקבים אחר תפריט בריא ללב. ישנם תרסיסי בישול ללא שומן המושלמים לשימוש עם כלי בישול נון-סטיק; הם מבטיחים שחרור קל ולא מוסיפים שום שומן או קלוריות למזון.

בין אם אתם משקיעים בסט כלי בישול איכותי ובין אם אתם קונים מחבת מציאה אחת, תוכלו להאריך מאוד את תוחלת החיים של כלי הבישול הנונסטיקים שלכם בעזרת שימוש מוקפד, ניקיון מוקפד ואחסון מודע.

מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד לנקות ולהסיר כתמים מרצפות למינציה?
 2. שימושים לאפיית סודה בכביסה
 3. איך מנקים מחבתות וכלי קרמיקה?
 4. ניקוי מאושר על ידי CDC
 5. הדרך הנכונה להשתמש במגבונים ליסול
 6. איך מנקים רצפות אריחים?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail