טיפים לניקיון לכל מי שסובל מאלרגיות

השתמש בפחי פלסטיק עם מכסים כדי למנוע פריטי אספנות לצבור אבק וטחב
אם אתה משתמש בחללים אלה לאחסון, השתמש בפחי פלסטיק עם מכסים כדי למנוע פריטי אספנות לצבור אבק וטחב.

בין אם אתה או מישהו בביתך סובל כל השנה או באופן עונתי מאלרגיות או מאסטמה, ישנן דרכים בהן תוכל להפחית את הסבל על ידי ניקוי נכון להסרת אלרגנים. אלרגנים יכולים להיות כל חומר הגורם לתגובה אלרגית. אלרגנים ביתיים נפוצים הם קרדית אבק, גללי חרקים, אבקה, קשקשים של חיות מחמד ועובשים.

ניקיון שבועי קבוע של ביתכם הוא חלק חשוב בתכנית לניהול אלרגיה. אפילו פעולת הניקוי - במיוחד אם זה לא נעשה די זמן מה - עלולה לגרום לתסמיני אלרגיה כאשר אבק ואלרגנים אחרים מתעוררים. אם הניקיון הוזנח זה מספר שבועות, לבישת מסכת מגן היא הרגל טוב. השתמש בכלים ובמוצרי הניקוי המתאימים כדי ללכוד אלרגנים ולמנוע חשיפה לכימיקלים העלולים לגרום לתגובות אלרגיות.

כלי הניקוי הטובים ביותר להפחתת אלרגנים

 • ואקום: אם אין לך ואקום מסנן Hepa עם חלקיקים עדינים, השתמש בשקית כפולה כדי ללכוד כמה שיותר חלקיקים. לשואבים ללא שקיות, יש לנקות ולשטוף את כוס האיסוף באופן קבוע.
 • אבק חיטוי של אלרגני בדים: שואבים אלה משתמשים באור אולטרה סגול כדי להרוג קרדית אבק וחיידקים ואז מערכת סינון כפולה כדי לחסל 99,9% מהעבריינים ממשטחי הבד.
 • מטליות ניקוי ומגבים לניקוי מיקרופייבר: מטליות מיקרופייבר ימשכו אבק טוב יותר ממגבות כותנה או נייר. בחרו כלים עם ראשים נשלפים אותם ניתן לזרוק למכונת הכביסה לניקוי יסודי. הרטיב מגבים ומטליות ניקוי קלות לפני השימוש כדי למשוך את מירב האבק.
 • מגבוני אבק חד פעמיים: מגבונים ואבידות סינטטיות מושכים אבק ויוצרים נצמד סטטי שיחזיק את האבק עד אשר ניתן יהיה להשליך אותו לפח.
 • מסכות וכפפות מגן: בחר במסכות חד פעמיות או רחיצות. הימנע מכפפות לטקס ובחר במקום כפפות גומי מרופדות כותנה כדי למנוע גירוי בעור.
 • מוצרי כביסה: בחרו חומרי ניקוי ומוצרים אחרים להסרת כתמים שהם ללא צבע וללא ריח. מחקרים הראו כי צבע הוא לעתים קרובות האשם בגירוי בעור.

מוצרי הניקוי הטובים ביותר להפחתת אלרגנים

למרבה הצער, חלק ממוצרי הניקוי יכולים למעשה לגרום לגירויים ולגרום לאותם תסמינים כמו אלרגן. בחרו מוצרי ניקוי המכילים הכי מעט כימיקלים שאפשר. חשוב במיוחד להגביל את החשיפה שלך למוצרים הכוללים:

 • אמוניה
 • D-limonene
 • פורמלדהיד
 • נתרן תת - כלורי
 • נתרן לאוריל סולפט

כימיקלים אלה זוהו כגורמים למגרה. למד לקרוא תוויות לפני שאתה משתמש במוצר ניקוי או כביסה.

חפש חומרי ניקוי ללא ריח והשתמש במוצרים טבעיים כמו חומץ לבן מזוקק, סודה לשתיה ומיץ לימון לניקוי.

 • 01

  הפחת את האלרגנים בכל הבית

  להלן שישה טיפים להפחתת אלרגנים בכל ביתך:

  1. שלוט בטמפרטורה ובלחות בתוך הבית. קרדית האבק ונבגי עובש כמו חום ולחות. על ידי שמירה על טמפרטורה בין 68 מעלות צלזיוס (20 מעלות צלזיוס) לבין 72 מעלות צלזיוס (22 מעלות צלזיוס) ורמת לחות של לא יותר מ 50 אחוז אתה יכול להפחית את הצמיחה שלהם.
  2. השתמש במסנני חלקיקים קטנים במערכות הסקה וקירור מרכזיות ובמזגנים בחדר. שנה או נקה את המסננים מדי חודש.
  3. שלוט במזיקים כמו חרקים ועכברים. השתמש במלכודות או במדביר מקצועי ואטום כל סדקים שעלולים לאפשר להם להיכנס לבית.
  4. הסר את לוכדי העומס והאבק ממרחבי המגורים.
  5. אל תאפשר עישון בשום מקום בתוך הבית.
  6. שמור על חיות מחמד בחוץ ככל האפשר. לרחוץ חיות מחמד מקורות לפחות שבועיות ולכבס את המצעים מדי שבוע.
 • 02

  חדר שינה

  מכיוון שאנחנו מבלים כל כך הרבה שעות בחדרי השינה שלנו מוקפים בהמון משטחים רכים ותופסי אבק, חשוב לנקות את הכל מדי שבוע.

  התחל עם המיטה והמצעים. יש לשטוף סדינים, ציפות ושמיכות לפחות פעם בשבוע במים חמים. אם יש לך אלרגיות, אל תיתן מצעים בחוץ לייבוש. האבקנים החיצוניים יגיעו עם הסדינים. בחרו כיסויי מיטה או שמיכות רחיצות והקיפו כריות, מזרנים וקפיצי קופסאות במקרים חסינים לאבק. יש לנקות כריות באופן קבוע.

  נקה את חדר השינה מדי שבוע, החל מלמעלה ועבוד למטה. מאווררי תקרת אבק וגופי תאורה. תריסי אבק ו / או שטיפת וילונות. אבק כל רהיט ובאמצעות כלי היד, ריהוט מרופד בוואקום. לבסוף, שאבו את הרצפה כולל החללים שמתחת למיטה והריהוט. עבור הכי מעט אלרגנים, הסר שטיחים מקיר לקיר והשתמש בחדר עץ או ריצוף אריחים מלא.

  בזמן שאנחנו אוהבים אותם, עדיף להשאיר חיות מחמד מחוץ לחדר השינה ולא מהמיטה.

  שמור על דלתות ארונות סגורות כדי להפחית את העברת האלרגנים מהבגדים. השתמש בפחי פלסטיק מכוסים הניתנים לניקוי בקלות לאחסון פריטים שאינם בשימוש.

 • 03

  חדר אמבטיה

  האלרגנים המסוכנים ביותר בחדרי אמבטיה הם עובש וטחב. אתה יכול לעצור ולהסיר את צמיחת הטחב בעזרת אקונומיקה כלור, מי חמצן או חומר ניקוי טחב מסחרי. קרא תמיד את ההוראות בקפדנות ואל תערבב כימיקלים שונים

  כדי להסיר הצטברות טחב, ערבב תמיסה של שלושה חלקים מים לחומר אקונומיקה אחד. לבישת כפפות גומי אוורר היטב את האזור, השתמש במברשת נוקשה כדי לקרצף את האזורים הפגועים. לפינות צמודות יש להרוות מגבות נייר בתמיסת האקונומיקה / מים ולמרוח את המגבות על התבנית. אפשר להם להישאר במקום עשר עד 15 דקות ואז לקרצף ולשטוף.

  כדי למנוע צמיחה נוספת של טחב, התקן והשתמש במאוורר פליטה בעת רחצה או מקלחות. לאחר כל שימוש יש לייבש את האמבטיה או את מקלחת במגבת. בדוק לעיתים קרובות נזילות באמבטיה, במקלחת, בכיור ובשירותים ותקן מיד.

  תמיד תלו מגבות לייבוש בין שימוש לשימוש. שטפו שטיחים, אמבטיות, וילונות מקלחת לעיתים קרובות כדי לעכב את צמיחת הטחב.

 • 04

  אזורי מגורים

  אתה יכול לעצור ולהסיר את צמיחת הטחב בעזרת אקונומיקה כלור
  אתה יכול לעצור ולהסיר את צמיחת הטחב בעזרת אקונומיקה כלור, מי חמצן או חומר ניקוי טחב מסחרי.

  בדיוק כמו בחדר שינה, התחל לנקות בחלק העליון של החדר כך שאבק ואלרגנים ייסחפו למטה כדי להילכד על ידי סמרטוט או ואקום לח.

  מאווררי תקרת אבק וגופי תאורה. ואז תריסים אבק ולשטוף או לעטוף וילונות בעזרת כלי היד. אל תשכח לנקות אדני חלונות ומעטות או כל משטח אופקי. נקה כל אפר או שאריות בקמינים.

  נגבו רהיטי עץ כדי להסיר אבק וריפוד ואקום. לבסוף, שאבו את השטיח או את רצפות המגב הלחות. שטפו כל שטיחי זריקה.

  יש לנקות את אזורי המגורים לפחות שבועית ועדיף לשאוב את השטיח כל יום אחר כדי לתפוס הכי הרבה אלרגנים.

  אם יש לכם צמחים, יש לכסות את האדמה בסלעים דקורטיביים או בשיש כדי לעזור להכיל את התבניות הטבעיות שיכולות לצמוח באדמה לחה. יש לאבק צמחים מלאכותיים מדי שבוע ולהתקלח מעת לעת כדי להסיר אבק.

  במקום להשתמש במטהרי אוויר כימיים, שקול להרגיע את קליפות ההדרים או תבלינים כמו קינמון ואגוז מוסקט כדי לרענן את האוויר.

 • 05

  מטבח

  המטבח מהווה נדל"ן מעולה לצמיחת עובש ולגללי חרקים. כדי למנוע צמיחת עובש וטחב, השתמש במאוורר פליטה מאוורר להפחתת לחות. בדוק באופן קבוע את הכיור, המקרר והמקפיא לגבי נזילות ותקן מיד.

  מדי שבוע, יש לנקות את המקרר ולזרוק אוכל עובש או לא מעודכן. נגבו את אטמי הדלתות, נקו מחבתות טפטוף, ונגבו נזילות ועודף לחות. לשטוף רצפות ולשטוף כל שטיח זריקה.

  נקה את משטחי השיש וכיור מדי יום. יש לשטוף כלים אחרי כל ארוחה ביד או להכניס אותם למדיח כלים. יש לאחסן את כל המזון במיכלים מכוסים, לרוקן את האשפה לעיתים קרובות כדי למנוע גללים ממכרסמים וג'וקים.

  לפחות ארבע פעמים בשנה, ארונות ומגירות ריקות ונקיות להסרת פירורים.

 • 06

  אזורי כניסה ואחסון

  דרך טובה להפחית אלרגנים בביתך היא למנוע את כניסתם. לפחות נקי כניסה שבועית בחוץ על ידי טאטוא או זריקת אבקה.. האם כל בני המשפחה יחלצו נעליים לפני שנכנסים לבית. אחסן בגדים חיצוניים באזור כניסה במקום חדרי שינה כדי לשמור על אבקנים.

  בחדר הכביסה, בדקו לעיתים קרובות אם קיימות נזילות מכונת כביסה כדי למנוע צמיחת עובש. לאחר כל עומס מייבש, נקה את מסנן המוך ואז רוקן את סל הפסולת. לפחות רבעוני, בדוק אם פתח האוויר של המייבש החיצוני נקי ופועל כהלכה. לעולם אל תפרוק לחות מייבש בתוך הבית.

  מרתפים ואזורי אחסון יכולים להיות לחים ומאובקים. אם אתה משתמש בחללים אלה לאחסון, השתמש בפחי פלסטיק עם מכסים כדי למנוע פריטי אספנות לצבור אבק וטחב.

  אם אתה מזהה רטיבות, השתמש במייבש לחות כדי למשוך לחות מהאוויר. בדוק אם יש יסודות וחלונות על נזילות ותיקונם בהקדם האפשרי. היפטרו משטיח מקיר לקיר והתקינו ריצוף בעל משטח קשה הניתן לניקוי בקלות.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail