שימוש בתקני מדף ובסוגרים של יצרנים שונים

אז זה יכול להיות מועיל למדי אם אתה מצליח לערבב ולהתאים תקני מדפים וסוגריים מיצרנים שונים
אז זה יכול להיות מועיל למדי אם אתה מצליח לערבב ולהתאים תקני מדפים וסוגריים מיצרנים שונים.

אחד הסוגים הנפוצים ביותר של מערכות תומכות מדפים משתמש בסוגריים אופקיים המתחברים לסטנדרטים אנכיים המותקנים על הקיר. המדפים מונחים לאחר מכן מעל צמדי הסוגריים האופקיים. מערכות אלה מיוצרות על ידי יצרנים רבים, אך אמנם הן עשויות להיראות זהות, אך לעתים קרובות יש להן הבדלי עיצוב עדינים. מערכות מסוימות משתמשות בסוגריים וסטנדרטים עם חריצים כפולים וסיכות, ואילו אחרים משתמשים בעיצובים של חריצים בודדים. גם כאשר מערכות נראות זהות, צורת החריצים בתקנים המיוצרים על ידי יצרן אחד עשויה שלא לקבל בקלות את הפינים על סוגריים המיוצרים על ידי יצרן אחר. היצרנים הנפוצים כוללים את Knape & Voight (K & V), ClosetMaid, John Sterling, ISS Designs, Rubbermaid ו- Elfa (המותג הקנייני של חנות המכולות).

מעטים הצרכנים שעוקבים אחר שמות המותג של חומרת המדף שהם קונים, ומכיוון שחלק מהמותגים הללו עשויים להיות קנייניים ומוצעים רק אצל קמעונאים ספציפיים, זה יכול להיות קשה לקנות חלקים חדשים למערכת קיימת. היצרנים יכולים גם לצאת לעסק, מה שלא מאפשר לקנות חלקים תואמים חדשים. אז זה יכול להיות מועיל למדי אם אתה מצליח לערבב ולהתאים תקני מדפים וסוגריים מיצרנים שונים.

ערבוב חומרת מדפים בין יצרנים

אם אתה מתכוון לפיתרון האלגנטי ביותר, סביר להניח שתצטרך לעשות קצת מחקר ולחפש רכיבי מדפים מיצרן יחיד. אבל אם המטרה שלך היא פונקציונליות פשוטה, חלקים של יצרנים שונים לרוב יעבדו יחד בצורה מקובלת, בתנאי שאתה מוכן להתפשר מעט. אם יש לך סטנדרטים עם חריץ כפול, סביר להניח שתגלה שרוב סוגרי הסיכה הכפולה יתאימו לתוכם, אם כי הם עשויים שלא להתאים בצורה חלקה לגמרי. הכנסה והסרה של התושבות עשויות, למשל, לדרוש מעט כוח.

סטנדרטים עם חריץ יחיד הם עניין אחר, מכיוון שהסיכות על התושבות של יצרן אחד עשויות להיות שונות מספיק בצורתן ובגודלן כדי למנוע את התאמתן לחריצים על התקנים. לחלופין, המתכת בסוגריים עשויה להיות עבה יותר, כך שהסיכות מתאימות היטב לחריצים בתקנים. אין באמת דרך לדעת אם הם תואמים, אם כי בחינה מדוקדקת של צורת הסיכה עשויה לאפשר לך לנחש משכיל. לעתים קרובות ניתן לגרום לחלקים להתאים, אך הניתוק העתידי עשוי להיות קשה יותר מאשר אם היית משתמש בחלקים תואמים.

בעת ערבוב והתאמה של חלקים בין יצרנים שונים, יתכן שתצטרך להתמקד באסתטיקה, שכן גימורי מתכת וצבעים עשויים להשתנות. או שהגדלים יכולים להשתנות מעט: סוגריים של יצרן אחד עשויים להיות בעומק 15 ס"מ, למשל, אך 17 ס"מ ממותג אחר. יתכן שזו לא מהווה בעיה בכלל במצבי שירות או ביישומים שבהם החלקים אינם גלויים, אך כאשר המראה שלהם קריטי, סביר להניח שתרצה להתאים בזהירות את רכיבי המערכת.

בחירת מערכת חדשה

אם אתה קונה תקני מדפים ותושבות בפעם הראשונה, מומלץ לבחור מערכת מיצרן מבוסס, כגון Knape & Vogt (K & V), אשר עוסקת שנים רבות וסביר להניח שהיא להיות בסביבה לעוד הרבה אנשים. זמין בחומרה של Woodworker ובקמעונאים מקוונים, K&V מציע מגוון רחב של רכיבים התואמים זה לזה. מותגים ותיקים אחרים כמו Rubbermaid ו- ClosetMaid הם גם אפשרויות טובות.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail