איך מנקים טפטים?

יש לנקות את הטפט באופן קבוע מכיוון שכל סוג של טפט אוסף אבק
יש לנקות את הטפט באופן קבוע מכיוון שכל סוג של טפט אוסף אבק, חלקיקי שומן באוויר, לכלוך וטביעות אצבע סביב מתגי האור.

בעוד סגנונות טפט באים ונכנסים במגמות עיצוב הבית, דבר אחד נשאר קבוע. יש לנקות את הטפט באופן קבוע מכיוון שכל סוג של טפט אוסף אבק, חלקיקי שומן באוויר, לכלוך וטביעות אצבע סביב מתגי האור. אך עם כמה כלים וציוד, תוכלו לשמור על טפטים בהירים ונקיים.

באיזו תדירות לנקות טפטים

יש לאבק טפטים לפחות כל חודשיים-חודשיים אם אתם גרים באזור עם אבק גבוה. יש לנקות מיד כתמי שפריץ ושומנים ולטפל בהם בטחב ברגע שזה ניכר.

לפני שאתה מתחיל

לפני שתעבור מעבר לאבק, חשוב לדעת איזה סוג טפט יש לך בבית, כך שתוכל למנוע נזק משיטות ומוצרי ניקוי.

אזהרה

אם אינך בטוח לגבי סוג הטפט שיש לך, בדוק אותו כדי לוודא שניתן לנקות אותו. מערבבים טיפה או שתיים של נוזל כלים בכוס אחת של מים חמים. החל כמות קטנה של התמיסה על שטח מוסתר של הטפט. אם המים נושרים או שהצבע מדמם, אל תנסה לבצע ניקוי כולל או להשתמש בתמיסות על בסיס מים על כתמים.

ויניל

טפטים ויניל ובדים וניירות מצופים בוויניל הם מהעמידים והקלים ביותר לניקוי. עמידים בפני נזקי מים ומרבית מוצרי הניקוי, אלה נמצאים לעיתים קרובות בחדרי אמבטיה ומטבחים.

סיבי זכוכית

טפט פיברגלס עמיד במיוחד, עמיד בפני להבות ועמיד בפני דהייה נמצא לעתים קרובות במסגרות מסחריות. זה יחזיק מעמד היטב לקרצוף וחשיפה חוזרת ללחות.

לא ארוג

חלק מהטרנד האחרון בטפטים, ניירות לא ארוגים הם תערובת של סיבים סינתטיים וטבעיים הדומים לייצורם למסנני קפה. הם אמנם עמידים בפני קרעים ומאפשרים לנשימה לקירות, אך הם אינם ניתנים לכיבוס וכתמים קשים מאוד להסרה.

נייר מסורתי, נייר כסף ונהר

עשוי סיבי תאית, טפט מסורתי יכול להיות חד שכבתי או שכבתי. זה זול וזמין אך הוא נקרע בקלות ולא יעמוד היטב בלחות או ברוב מוצרי הניקוי. נייר נייר ונהרות מרים יסודות תאית עם שכבה דקה של רדיד מתכתי או סיב דמוי קטיפה המונח על הנייר.

עשבים טבעיים ובמבוק

העשוי עשוי מרכיבים טבעיים כמו יוטה, סיסל, קנבוס או קנים, ארוג ומרקם מאוד. טפט במבוק מיוצר בעבודת יד מבמבוק טבעי המודבק לגיבוי נייר. אף אחד מהם לא יעמוד במים או במוצרי ניקוי מסורתיים.

מה אתה צריך

אספקה

 • נוזל לניקוי כלים
 • מים
 • עמילן תירס (אופציונלי)
 • ניילון (אופציונלי)
 • חומץ לבן מזוקק (לא חובה)
 • מגבות נייר (אופציונלי)
 • אקונומיקה כלור (אופציונלי)
 • צמר גפן (אופציונלי)

כלים

 • אבק מיקרופייבר או אבק בעל ידית ארוכה עם חיבור ריפוד
 • דלי
 • ספוג
 • בד מיקרופייבר
 • מחק חניכיים (אופציונלי)
 • סכין עמום
 • ברזל (אופציונלי)

הוראות

 1. הסר אבק משטח

  יש לאבק כל סוג של טפט עם אבק מיקרופייבר מדי חודש או לשאוב אותו בעזרת חיבור מברשת הריפוד כדי להסיר קורי עכביש, אבק ואדמה רופפת. התחל בראש הקיר ונע למטה במשיכות ארוכות וחלקות.

  עצה

  גם אם אתם מתכננים לנקות טפטים מוויניל ופיברגלס עם מים וסבון, התחילו תמיד באבק. זה יסיר קרקע על פני השטח וימנע ממך להפיץ אותה בזמן שאתה מנקה.

 2. מערבבים את תמיסת הניקוי

  יש לאבק טפטים לפחות כל חודשיים-חודשיים אם אתם גרים באזור עם אבק גבוה
  יש לאבק טפטים לפחות כל חודשיים-חודשיים אם אתם גרים באזור עם אבק גבוה.

  כדי לנקות טפטים מוויניל ופיברגלס רחיצים, מערבבים שתי כפות נוזל כלים עם גלון מים חמים בדלי. מערבבים היטב לפיזור הסבון.

 3. נגבו את הקירות

  טבלו ספוג רך בתמיסת הניקוי וסחטו אותו עד שהוא רק לח מעט. התחל בראש הקיר ועובד למטה בקטעים אחידים. זה יתפוס את כל הטפטופים המלוכלכים שעלולים להתרחש. נסו לא להרוות את הטפט יתר על המידה או לשפשף בצורה נמרצת מדי.

 4. ייבש את הטפט

  אפשר לטפט להתייבש באוויר או השתמש במטלית מיקרופייבר כדי לייבש את הקירות ביד.

 5. בדוק אם יש כתמים

  לאחר שהקירות יבשים, בדקו את הטפט לאיתור כתמים ספציפיים ואזורים מלוכלכים בכבדות. האזורים הרגישים ביותר הם סביב לוחות מתגים לאור, מאחורי כיורים ואזורים שילד יכול להגיע אליהם עם עפרון.

 6. הסר שפשופים, לכלוך וטביעות אצבעות

  השתמש במחק מסטיק אמנותי כדי לשפשף בעדינות את השריטות, האדמה וטביעות האצבעות. ניתן להשתמש בשיטה זו על כל סוגי הטפטים. על ניירות ויניל ופיברגלס השתמש בנקודת נוזל כלים על ספוג רטוב כדי לנגב את הכתמים. שוטפים את האזור בעזרת ספוג נקי טבול במים פשוטים ונרקם עד שהוא מעט לח.

 7. הסר כתמי שומן

  מרחו כמות ליברלית של עמילן תירס על ריבוע אריזת מזון מפלסטיק. הצמידו את העטיפה לטפט מעל כתם השומן לעמילן התירס לספוג את השמן במשך 24 שעות לפחות. מוציאים ומברישים את עמילן התירס עם מטלית רכה. חזור על הפעולה במידת הצורך.

  לקבלת כתמי שומן על טפטים מוויניל או פיברגלס, מערבבים חצי כוס חומץ לבן מזוקק עם כוס מים חמה אחת. טובלים ספוג בתמיסה זו ומורחים אותו על האזור המוכתם. מגבת יבשה וחוזרת על פי הצורך.

 8. הסר סימני עפרון

  השתמש בסכין משולשת או בשולי כרטיס אשראי כדי לגרד בעדינות עודף שעווה של עפרון. הניחו מספר שכבות של מגבות נייר לבנות מעל הסימנים ולחצו עם מגהץ (ללא אדים) על התפאורה הנמוכה ביותר. השעווה תעבור למגבות הנייר. חזור על הפעולה עם מגבות נקיות לכל סימן.

 9. הסר כתמי טחב

עבור כתמי טחב על ניירות ויניל או פיברגלס, מערבבים תמיסה של רבע כוס אקונומיקה כלור וכוס מים אחת. בעזרת ספוג או צמר גפן, טבק את התמיסה על כתמי הטחב. תנו לעבוד במשך חמש דקות ואז נגבו בעזרת ספוג טבול במים פשוטים. חזור על פי הצורך.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail